in

Minister zdrowia wyjątkowo ujawnił dane zakażeń z samego rana. Sytuacja jest bardzo niepokojąca.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjawił dziś rano w TOK.FM bardzo niepokojące informacje. Dane dotyczące zakażeń na COVID-19 dosłownie przerażają. To najwyższy wynik dobowy od 6 stycznia.

Najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa to 12 tys. 146 nowych zakażeń. To niemal 3,5 tys. więcej niż tydzień temu. Niedzielski jest zaniepokojony obecną sytuacją, według niego mutacja brytyjska wirusa może przyczyniać się do tak wysokich wzrostów.

“Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tys. i to nie tak nieśmiało, tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań” – powiedział szef resortu zdrowia.

Dużo wskazuje na to, że rząd będzie zmuszony do zaostrzenia obostrzeń. Jednak rządzący mówią o tzw. regionalizacji ograniczeń, a to oznacza, że poważne restrykcje będą wprowadzane tam, gdzie będzie najwięcej zakażeń. Obecnie w woj. warmińsko-mazurskim jest najgorzej. W okolicach Olsztyna i Nidzicy we wtorek blisko co drugi test potwierdzał zakażenie koronawirusem. W Olsztynie pozytywnych było ponad 37 proc. testów.

Dziś szef resortu zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić szczegółowo nowe zasady dotyczące obostrzeń, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: Onet.pl, o2.pl