in

Stanie się już 28 listopada, cała Polska musi być gotowa – „Zmieniamy tradycję”.

W mediach pojawiły się informacje o tym, co zostało zaplanowane na 28 listopada br. Wszyscy Polacy powinni zdawać sobie z tego sprawę. Padło wiele ważnych słów ze strony organizatorki strajku kobiet dotyczących dalszych działań i tego, co stało się podczas wczorajszego protestu w Warszawie.

Jak się okazuje, na 28 listopada przygotowywane są kolejne manifestacje, z którymi z pewnością będą wiązać się liczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Dalsze działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

W czwartek 19 listopada 2020 roku miała miejsce konferencja prasowa z udziałem przewodniczących Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Zostały na niej poruszone kwestie dotyczące tego, co stało się wczoraj w Warszawie podczas protestu pod hasłem „Blokada Sejmu”.

„Wczoraj w Warszawie mieliśmy do czynienia z sytuacją bezprecedensową. Prywatna osoba – pan wicepremier Kaczyński – zarządził, że zajmie sobie kilkanaście ulic barierkami. Nikt w urzędzie miasta nie słyszał o zajęciu terenu, nikt o żadne zgody się nie zwracał, co oznacza, że ktoś wystawił nam całą masę żelastwa. Ale ważniejsze jest to, że panowie w policyjnych mundurach przyjęli zlecenie prywatne od pana Kaczyńskiego ochrony tych barierek. Powinni byli odmówić wykonania tego rozkazu” – powiedziała na konferencji prasowej Marta Lempart, przewodnicząca ruchu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Podczas protestu policjanci użyli siły wobec manifestujących. Organizatorki oskarżają ich o nadużycie władzy wobec demonstrantów, którzy byli pokojowo nastawieni, a wśród których zdecydowana większość to kobiety i osoby młode.

„Wczoraj ostatecznie skompromitowała się formacja, która powinna być policją państwową, natomiast stała się policją partyjną, bo przyjęła prywatne zlecenie od bardzo przestraszonego pana posła Kaczyńskiego. Służyli jako jego prywatna armia […]. Mieliśmy do czynienia z całym szeregiem naruszeń, m.in. policjanci nie mieli naszywek, dokonywali bezprawnie legitymowania. Zachowywali się agresywnie, eskalowali, użyli środków przymusu” – tłumaczy Lempart.

„Używali przemocy wobec osób, które chciały się odejść. Polska policja biła i gazowała protestujących, dziennikarzy i posłów. To, co się wczoraj wydarzyło, przelało czarę goryczy” – dodaje jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Kolejne wydarzenia będą mieć miejsce 28 listopada br. czyli w 102. rocznicę uzyskania przez Polki czynnego i biernego prawa wyborczego.

„Zmieniamy tradycję. Od dziś 28 listopada będziemy świętować dzień niepodległości” – przekazują szefowe strajku kobiet.

Póki co nie ma szczegółów wydarzenia, ale nie ma wątpliwości co do tego, że Polacy poznają je lada moment.

Źródło: Interia