fot. freepik.com
in

Wystarczy, że zjesz 3 daktyle dziennie. A Twój organizm będzie Ci dozgonnie wdzięczny!

Daktyle to słodkie i często niedoceniane owoce. A szkoda, że niedoceniane… Bo jak się okazuje, regularne spożywanie tych owoców ma naprawdę duży wpływ na nasz organizm, a także zapewnia szeroką gamę niezbędnych składników odżywczych!

1. Układ krążenia.
Daktyle mają świetny wpływ na nasz układ krążenia, utrzymują prawidłowe ciśnienie tętnicze i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy.

2. Wątroba
Owoce skutecznie wspomagają wątrobę w walce z toksynami, dzięki temu jest sprawniejsza i bardziej odporna na choroby. Co więcej, uzupełniają one niedobór glikogenu w wątrobie i mięśniach.

3. Serce
Dzięki dużej zawartości potasu, świetnie wpływają na serce. Zmniejszają poziom cholesterolu, który jest czynnikiem wystąpienia udaru mózgu czy zawału serca.

4. Oczy
Daktyle są skarbnicą witaminy A, która chroni i regeneruje oczy. Owoce te zawierają także dawkę luteiny i lecytyny, która ma zbawienne działanie na zmęczone oczy i utrzymuje je dłużej w idealnej kondycji.

5. Układ nerwowy.
Bogactwo potasu i witamin z grupy B zadziała uspokajająco. Co więcej, daktyle zawierają taurynę – jest to substancja, która przeciwdziała depresji. Wszyscy, którzy żyją w stanie napięcia nerwowego lub psychicznego, powinny koniecznie wdrożyć daktyle do swojej codziennej diety.

6. Energia
Dokucza Ci brak energii i sił witalnych? To idealna przekąska dla Ciebie! Bogactwo cukrów w daktylach, daje porządny zastrzyk energii, a w połączeniu z orzechami, wydłuży się on jeszcze bardziej, poprzez zawarty w orzechach tłuszcz. Daktyle są od lat obowiązkowym elementem w diecie sportowców.

7. Trawienie
W przypadku problemów z wypróżnianiem, regularne spożywanie tych owoców wspomaga pracę „dobrych” bakterii, a hamuje negatywny wpływ tych, które przeszkadzają w procesie trawienia.

8. Środek przeciwbólowy
Trudno w to uwierzyć, ale zawarty w daktylach magnez i salicylany działają podobnie jak aspiryna, łagodzą ból, stany zapalne i zbijają gorączkę. Mają działanie przeciwbakteryjne i zmniejszają infekcję w organizmie.