in

Dzieci usiadły przed nieśmiałymi psami i zaczęły czytać. Gdy poznasz powód, będziesz zdumiony!

Dzieci mogą nauczyć się sporo rzeczy posiadając pieska, ale okazało się, że psy mogą nauczyć się także wiele od dzieci. Nieśmiałe i wystraszone psy mają mniejsze szanse, aby ktoś ich zaadoptował, dlatego ważne jest to, aby miały możliwość interakcji z ludźmi a w szczególności z dziećmi.

Dyrektor Missouri Humane Society, wpadł na genialny pomysł, aby dzieci zaczęły czytać pieskom. Dzieci od 6-15 lat mają możliwość zalogowania się do programu tej kampanii przez internet.

Następnie odbywają kurs, który pomoże im nauczyć się czytać mowę ciała psów, dzięki czemu będą mogły sprawdzić, czy zwierzę jest zestresowane lub zdenerwowane. Jeśli widzą takiego psa w hodowli, siadają przed klatką i czytają im książki.
dziecischronisko3x
„Zazwyczaj te nieśmiałe i bojaźliwe psy, podchodzą i wykazują zainteresowanie. Dzieci aby to wzmocnić podrzucają im smakołyki i zaczynają czytać”
dziecischronisko5x

„Dzieci czytając mogą naprawdę uspokoić te zwierzęta. To jest niesamowite, widzieliśmy momentalną przemianę tych psów.” – powiedział dyrektor Joe Klepacki.
dziecischronisko1x
Nawet na psy z ogromną ilością energii zadziałało to pozytywnie, ponieważ głosy dzieci mają tendencję do ich wypoczynku.
dziecischronisko2x
Dzieci czytając nie tylko dotrzymują im towarzystwa, ale także, zmieniają ich podejście, dzięki czemu psiaki mają większą szansę na znalezienie swojego domu.