in

Czym kierować się przy wyborze wyposażenia do łazienki?

Styl, w jakim chcemy urządzić łazienkę w dużej mierze warunkuje wybór armatury. Bogactwo dostępnych obecnie form może jednak przytłaczać. Wybierając wannę, prysznic, umywalkę i baterię łazienkową, warto jednak kierować się kilkom prostymi zasadami. 

  1. Nie tylko wzornictwo
  2. Standard to dzisiaj za mało

Nie tylko wzornictwo

Wybierając wannę, prysznic, a także całą armaturę łazienkową warto brać pod uwagę, że remontu tego pomieszczenia nie przeprowadza się co roku. Dość często robi się to raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego podczas zakupu płytek czy armatury trzeba uwzględniać nie tylko odpowiadające nam wzornictwo, lecz także funkcjonalność określonych rozwiązań, ich trwałość, jakość materiałów, z jakich są wykonane. Marki takie jak Bravat kładą coraz większy nacisk na połączenie wysokiej estetyki i funkcjonalności. Wanny wolnostojące, baterie do umywalek oraz wiele innych łazienkowych sprzętów będzie wykorzystywanych kilka, czasami kilkanaście razy w ciągu dnia. Producent musi to uwzględniać. Powinien on za klienta przewidywać różnego rodzaju problemy i niedogodności. W ten sposób eliminuje się sporą część wad różnego rodzaju rozwiązań, a klient może skupić się na dopasowaniu poszczególnych elementów aranżacji łazienkowej. Coraz większą wagę przykłada się więc do produkcji zgodnie z określonymi standardami, spełniania wymogów różnego rodzaju atestów i uzyskiwania certyfikatów. Podczas wyboru baterii łazienkowych warto przyjrzeć się tego typu potwierdzeniom jakości. Na rynku nadal występują np.tanie baterie z plastikowymi głowicami. Tylko od klienta zależy, czy wybierze je czy może zdecyduje się na armaturę od cenionego na rynku producenta.

Standard to dzisiaj za mało

Kabina Bravat pięciokątna to przykład rozwiązania, które znacznie wykracza poza pewien ogólnie przyjęty standard. Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, to w pierwszej kolejności tego typu ponadprzeciętne wyposażenie powinieneś zamontować właśnie z łazience. Ta decyzja sprawi, że przez wiele lat będziesz cieszył się funkcjonalną, sprawnie działającą łazienką, której nie trzeba remontować.  W przypadku kuchni, salonu czy sypialni dokonanie zmian jest znacznie prostsze, natomiast rearanżacja łazienki to prawdziwe wyzwanie. Coraz większa liczba producentów odchodzi od standardowych rozwiązań, starając się nadążyć za potrzebami, oczekiwaniami i marzeniami klientów. Tendencję tę widać zarówno w projektach wanien i pryszniców, jak i dopasowanej do nich armatury. Oczywiście przekłada się to na nieco wyższe koszty wyposażenia, ale gwarantuje, że łazienka przez wiele lat będzie wyróżniała się komfortem, funkcjonalnością przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki.