fot. youtube Craig Hamilton-Parker/ freepik
in

Czy nasi pupile widzą duchy? Odpowiedź eksperta zaskakuje

Zakres percepcji zwierząt jest tematem, który od dawna fascynuje ludzi. Czy nasi ukochani pupile mają zdolność dostrzegania tego, co niewidoczne dla ludzkiego oka? Brytyjscy eksperci z dziedziny jasnowidzenia, Craig i Jane Hamilton-Parker, podjęli się wyjaśnienia tej zagadki w jednym z ostatnich odcinków ich programu.

Co widzą zwierzęta?

W programie „The Craig &a Jane Show”, emitowanym na platformie YouTube, Hamilton-Parkerowie odpowiadają na liczne pytania dotyczące świata duchów i zjawisk paranormalnych. Jedno z pytań, które wywołało prawdziwą burzę, dotyczyło zdolności kotów do widzenia duchów.

Jane była zdania, że zwierzęta posiadają unikalną wrażliwość na rzeczywistość, której ludzie często nie dostrzegają. Jeśli kiedykolwiek widzieliście waszego psa czy kota nagle wpatrującego się w niewidoczny punkt w pomieszczeniu, z pewnością zastanawialiście się, co tak naprawdę widzą.

Craig natomiast podjął się analizy tego, jak zwierzęta komunikują się między sobą i ze światem duchów. Zwrócił uwagę na fakt, że mimo braku słownego języka, koty i inne zwierzęta mają swoje sposoby wyrażania myśli i emocji. Może to wskazywać na pewnego rodzaju „rozumienie” świata duchów, które przewyższa ludzkie postrzeganie.

„Koty widzą różne rzeczy, widzą duchy. Wiedzą, kiedy ludzie są chorzy (…) i kiedy w pobliżu są dusze.” – stwierdził.

Teorie do przemyślenia

Para podzieliła się również przemyśleniami na temat tego, czy ludzie ze zdolnościami paranormalnymi, mogą w jakiś sposób „słuchać” i „odczytywać” te niejawne komunikaty wysyłane przez zwierzęta.

Chociaż nauka nie dostarczyła nam jeszcze jednoznacznych dowodów na to, czy zwierzęta rzeczywiście mają zdolność dostrzegania duchów, anegdotyczne relacje i teorie ekspertów, takich jak Hamilton-Parkerowie, dostarczają nam wiele do przemyślenia. Może kiedyś będziemy w stanie pełniej zrozumieć niewyjaśnione zdolności naszych zwierzęcych towarzyszy.