Jak wygląda współcześnie reklama przedsiębiorstw? Głównie działamy w sieci – wiele firm prowadzi na portalach społecznościowych swoje profile, dzieli się wiedzą na swoich stronach internetowych i blogach, wydaje e-booki branżowe, nagrywa webinary. Te wszystkie działania są oczywiście bardzo ważne, bo nie bez powodu mówi się, że to, co nie istnieje w sieci, nie istnieje w ogóle. Oczywiście jest to hasło nieco naciągane, ale w przypadku firm – często bardzo trafne. Jednakże powszechny dostęp do internetu i prowadzenie działań marketingowych nie powinno nas całkowicie odciągać od tradycyjnej reklamy, którą naprawdę warto rozważyć.
Reklama tradycyjna – formy
Jakie formy tradycyjnej reklamy możemy brać pod uwagę? Mamy tutaj naprawdę szerokie pole do popisu!
Billboardy, plakaty, banery
To, co często przychodzi nam do głowy, to plakaty różnej wielkości, na których zawarte mają być kluczowe informacje dla firmy – hasło przewodnie zachęcające do skorzystania z naszych usług. Warto pamiętać o tym, że ważna jest nie tylko warstwa tekstowa, lecz także wizualna. Plakat ma być czytelny, ale też estetyczny.
Ulotki
Bardzo popularną formą są wciąż ulotki, czyli zazwyczaj jedno- lub dwustronne druki zawierające najważniejsze informacje o naszej ofercie oraz dane kontaktowe. W takim miejscu najbardziej zależy nam na tym, aby potencjalny klient wiedział, co robimy i kim jesteśmy. Po więcej możemy odesłać na przykład na stronę internetową.
Broszury
Broszury reklamowe to nieco bardziej rozbudowane ulotki. W nich możemy napisać nieco więcej o naszej firmie – jak pracujemy, co jest dla nas ważne, jak wygląda produkcja. Wspominamy także o naszych produktach i usługach. Przedstawiamy się szerzej, możemy także zawrzeć fragment portfolio.
Katalogi
Katalogi są miejsce, w którym opisujemy dokładnie nasze produkty i usługi – powinniśmy także wypełnić opisy dobrze zrobionymi, ciekawymi, przyciągającymi odbiorcę zdjęciami. W katalogu również wspominamy, czym zajmuje się firma, jak działa, jaką ma misję, jak wygląda proces produkcji itd. Katalogi przypominają książki lub magazyny.
Gdzie drukować?
Gdzie drukować powyższe materiały? Warto znaleźć drukarnię online. Dzięki temu możesz wgrać projekt z dowolnego miejsca, a gotowy wydruk przywiezie kurier. Jeśli chcesz odebrać go osobiście albo ustalić szczegóły z ekspertami, warto poszukać drukarni w swojej okolicy, na przykład wpisując w wyszukiwarkę hasło „drukarnia Praga Południe” i przeglądając wyniki wyszukiwania.
Tekst napisano we współpracy z drukarnią JKB Print.