fot. freepik
in

Czy tatuaże po śmierci znikają? Słowa grabarza nie pozostawiają wątpliwości

Śmierć to temat delikatny, ale nieunikniony. Wielu ludzi zastanawia się, co dokładnie dzieje się z naszym ciałem po odejściu. W erze mediów społecznościowych, Pan Robert, znany z TikToka grabarz, postanowił odpowiedzieć na jedno z tych zastanawiających pytań, dotyczące tatuaży na ciele zmarłych.

Kim jest Pan Robert z TikToka?

Działający pod nickiem @robas000, Pan Robert zdobył serca aż 200 tysięcy obserwujących dzięki swoim edukacyjnym filmom na temat pracy grabarza. Jego konto pełne jest ciekawostek i odpowiedzi na pytania, które nurtują wielu z nas.

Mit o znikających tatuażach po śmierci

Kiedy jeden z obserwujących zadał pytanie o to, czy tatuaże znikają z ciała przed pochówkiem, Pan Robert postanowił natychmiastowo rozwiać wszelkie wątpliwości.

„Jest to jakiś fake, jakaś bzdura wymyślona nie wiem przez kogo. Nie, nie znikają tatuaże, (…) są cały czas takie same, jak były i nic się z tymi tatuażami nie dzieje. Przygotowywałem już niejedną osobę z tatuażami i wręcz przeciwnie, (…) nie ulegają żadnemu zniszczeniu” – podkreślił.

Jego odpowiedź wywołała falę komentarzy, z których niektóre były pełne humoru i sarkazmu. Nie brakło też głosów wdzięczności za rozwianie mitu.

Tatuaże w pracy grabarza: Czy to problem?

Chociaż Pan Robert jest dumny z własnych tatuaży, przyznał, że wielu ludzi zadaje mu pytania na temat jego wyglądu w kontekście wykonywanego zawodu. Dlatego postanowił się odnieść do tej kwestii.

Pan Robert zaznaczył, że tatuaże nie stanowią problemu w branży pogrzebowej. W dzisiejszych czasach tatuaże są coraz bardziej akceptowane, a w jego zawodzie najważniejsza jest empatia i profesjonalizm.

„Dzisiaj mamy takie czasy, a nie inne (…), tak że: tatuaże nie znikają, pogrzebnicy tatuaże mają i nikt się do tego nie przyczepia” – dodał.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @user3456542469265 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz