in

Trwa nocna debata w sprawie Łukasza Szumowskiego – Jaki będzie los ministra zdrowia?

Czy minister zdrowia zostanie odwołany? To pytanie od kilku dni zadają sobie Polacy. W tej sprawie postanowiła wypowiedzieć się posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka – zarzuca Szumowskiemu, że Polska nie była przygotowana na epidemię koronawirusa, a w prawie znalazło się mnóstwo luk, które zapewniały winnym bezkarność.

Szumowski nie przygotował Polski na pandemię

,,Nie daliście rady!” – krzyczy Nowacka w czasie komisji.

Jaka decyzja ostatecznie zapadnie? Tego dowiemy się niebawem.

Łukasz Szumowski nie cieszy się dobrą opinią ze względu na to, co miało miejsce w ostatnim czasie z powodu koronawirusa. Sejm podejmie ostateczną decyzję, jednak wszystko wskazuje na to, że pomimo oskarżeń minister pozostanie na swoim stanowisku, pomimo iż opozycja domaga się jego odwołania.

,,Pan minister nie przygotował polskiego społeczeństwa i swojego resortu na pandemię koronawirusa, o której było wiadomo od końca stycznia. Jedyne, o co zadbali współpracownicy ministra, to luki w prawie zapewniające bezkarność.” – mówi Barbara Nowacka podczas komisji, jak cytuje portal fakty.pl.

Ostateczna decyzja będzie lada moment, jednak po samych wypowiedziach opozycji komisja nie rozpatrzyła wniosku pozytywnie.

Nie ma wątpliwości co do tego, że Szumowski w ostatnim czasie jest na ustach wszystkich Polaków – usłyszał zarzut, że zakupił złe maseczki, a także że prowadzi konszachty z członkami swojej rodziny i wykorzystuje publiczne pieniądze.

Źródło: fakt.pl