in

Szczepionka na COVID-19 nigdy nie ujrzy światła dziennego? – Ekspert WHO zabrał głos

Ekspert Światowej Organizacji Zdrowia oficjalnie zabrał głos w sprawie szczepionki. O niej mówi aktualnie cały świat, ale WHO nie ma dla nas zbyt dobrych wiadomości.

Szczepionka według naukowców mogłaby rozwiązać problem pandemii. Wszyscy czekamy na jej powstanie, ale czy ten scenariusz dojdzie do skutku? Ekspert WHO podzielił się przypuszczeniami, które nie zwiastują nic dobrego.

Kiedy i czy w ogóle szczepionka dojdzie do skutku? Kiedy wrócimy do normalności? I czy w ogóle? Te pytania cisną się na usta ludzi na całym świecie. Walka z koronawirusem zdaje się nie mieć końca. Czekamy na przełom, ale czy on nadejdzie? Społeczeństwo jest sfrustrowane nowymi zakazami, a naukowcy czują ogromną presję związaną z wynalezieniem szczepionki.

,,Izolowanie tych, którzy wykazują objawy choroby, a także ich kontaktów. Starsi ludzie będą musieli być chronieni. Ponadto zdolność szpitali do zajmowania się przypadkami musi być zapewniona. To będzie nowa norma dla nas wszystkich” – mówi ekspert WHO David Nabarro, profesor Imperial College London, cytowany przez o2.
 
Według eksperta wynalezienie na niektóre wirusy leku, który byłby skuteczny, jest bardzo ciężkie. Społeczeństwo musi poradzić sobie z nową sytuacją, która prędko nie minie, jeśli w ogóle.
 
,,Niektóre wirusy są bardzo, bardzo trudne, jeśli chodzi o opracowanie szczepionek. W najbliższej przyszłości będziemy musieli znaleźć sposoby na radzenie sobie z tym wirusem jako stałym zagrożeniem” – tłumaczy Daivd Nabarro.

Źródło: o2