fot. tiktok @ks.piotrjarosiewicz
in

„Czy można zakochać się w księdzu?” – Tak duchowny odpowiedział internautce

W erze cyfrowej ewangelizacji, gdzie duchowni stają się przewodnikami nie tylko w murach kościołów, ale i w wirtualnej przestrzeni, ks. Piotr Jarosiewicz, aktywny użytkownik TikToka, został postawiony przed szczególnie intymnym dylematem jednej z internautek. „Czy możliwe jest zakochanie się w księdzu?” – zastanawiała się kobieta, zwracając się bezpośrednio do księdza w poszukiwaniu odpowiedzi. Słowa duchownego mogą zaskoczyć.

Zaskakujące pytanie, jasna odpowiedź

Ks. Piotr, nie stroniąc od trudnych tematów, postanowił odpowiedzieć publicznie na nieoczywiste pytanie: „Czy możliwe jest zakochanie się w księdzu?”. Jego odważna i dojrzała wypowiedź wybrzmiała w sercach wielu, obalając stereotypy i otwierając nowy rozdział w dialogu na temat uczuć w Kościele.

W krótkim, ale treściwym materiale wideo odpowiedział, iż uczucie zakochania, choć ludzkie i naturalne, wymaga świadomej decyzji oraz rozważnej kontroli. „Zakochanie to jest decyzja, która miarkuje uczucia,” podkreślił duchowny, posługując się metaforą ogniska, do którego można dokładać drewno, intensyfikując płomień.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @͒ ♬ Happy – Calming Tune

Rada duchownego

W dalszej wypowiedzi, ks. Jarosiewicz poszedł o krok dalej, służąc praktyczną radą tym, którzy mogą doświadczać podobnych emocji. Zalecił ograniczenie kontaktów, które mogłyby podsycić nieodpowiednie uczucia – od rezygnacji z bezpośredniej komunikacji, po zmianę godziny uczestnictwa w mszy, by unikać niepotrzebnego zaangażowania emocjonalnego.

Odpowiedź ks. Piotra Jarosiewicza na pytanie internautki odzwierciedla nową rzeczywistość, w której duchowni są wyzwani, by w sposób autentyczny i świadomy odpowiadać na ludzkie poszukiwania. Jego reakcja to świadectwo, że dialog między wiarą a uczuciami jest możliwy i konieczny, również w cyfrowym wymiarze Kościoła.