in ,

Można planować wakacje na lipiec i sierpień? Przewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiada.

Pandemia koronawirusa z pewnością wszystkim zepsuła niejeden plan. Każdy z nas stara się w miarę możliwości przełożyć załatwianie pewnych spraw na inny termin. Pozostaje pytanie – na jaki? Liczymy na to, że sytuacja unormuje się w najbliższych miesiącach.

Co zatem z wakacjami? Czy możemy planować urlop na lipiec i sierpień? Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, w rozmowie z niemieckim dziennikiem Bild am Sonntag postanowiła udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Nie ma dla nas dobrych wieści:

,,Obecnie nikt nie jest w stanie sporządzić wiarygodnych prognoz na lipiec i sierpień” – mówi.

Ursula von der Leyen skomentowała również dalsze działania Unii Europejskiej w obliczu kryzysu związanego z koronawirusem.

,,Będziemy musieli nauczyć się żyć z wirusem przez wiele miesięcy, prawdopodobnie do przyszłego roku” – mówi Bild am Sonntag Ursula von der Leyen.
 
W ciągu najbliższych dni Komisja Europejska przedstawi zalecenia odnośnie stopniowego znoszenia restrykcji. Wszystko wskazuje na to, że kolejne tygodnie mogą nam przynieść nowe, wielkie zmiany.
 
W obecnych czasach każdy z nas musi uzbroić się w cierpliwość. Nikt do końca nie wie, kiedy pandemia minie – możemy tylko prognozować. Z pewnością tegoroczne wakacje nie będą wyglądać tak, jak te dotychczas.
 
Zachowajmy bezpieczeństwo i pozostańmy w domach – to na ten moment jest najważniejsze!

Źródło: o2.pl / miniaturka:youtube/euronews (in English)