in

Można planować wakacje 2020? Kiedy będzie otwarcie granic? Szumowski odpowiedział.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i większość z nas z pewnością zastanawia się, czy może snuć jakieś większe plany. Nie ma wątpliwości, co do tego, że tegoroczne wczasy będą inne niż wszystkie.

Minister Zdrowia postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie. Wspomniał również o otwarciu granic.

Czy warto mieć plany na wakacje 2020?

Łukasz Szumowski mówi, że planować można, ale co z tego wyjdzie – nie wiadomo. Dla każdego pandemia koronawirusa jest zagadką i nie wiadomo, co się stanie za kilka miesięcy. Póki co nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

,,Jeśli epidemia, jakimś trafem, zacznie znikać… Zobaczymy. Na dziś jednak nie przewiduję, że ona zniknie” – tłumaczy Szumowski, jak cytuje rp.pl.

Według Ministra Zdrowia, najlepiej będzie, jeśli zrezygnujemy w tym roku z wszelkich wyjazdów grupowych.

,,Zaplanować można, ale czy one dojdą do skutku – tego nie wiemy. Zdecydowanie już dziś rekomenduję rezygnację ze zorganizowanych wyjazdów grupowych” – podkreśla Szumowski.

Kiedy możemy spodziewać się otwarcia granic?

 
Szumowski tłumaczy, że granice zostaną otwarte na samym końcu, nie nastąpi to na pewno w najbliższym czasie. Zagraniczne wakacje w tym roku nie dojdą do skutku. Jeśli planujemy podróże, to tylko po Polsce.
 
,,Rodzinnie możemy jechać. Na dziś nie mam danych, które by mogły powiedzieć, że będzie można organizować wyjazdy turystyczne, obozy itd. Poczekajmy jeszcze do połowy, może do końca maja” – tłumaczy Minister Zdrowia.
 
Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Pamiętajmy jednak, że to nie one są najważniejsze, ale nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
 

Źródło: rp.pl