in ,

Będzie obowiązek noszenia maseczki podczas jazdy samochodem? Odpowiedź dziwi kierowców.

Od czwartku wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Budzi to skrajne emocje wśród Polaków i pojawia się wiele nurtujących pytań. Jedno z nich brzmi: czy obowiązek noszenia maseczki dotyczy także kierowców? Odpowiedź zadziwi każdego!

Według nowego rozporządzenia każdy, kto wychodzi z domu, musi mieć zasłonięte usta i nos. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, mając na względzie fakt, że wielu chorych nie ma żadnych objawów. Czy nowy obowiązek dotyczy także kierowców?

,,Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy” – czytamy na rządowej stronie.
 
Polacy muszą wywiązywać się z nowego obowiązku w miejscach publicznych, tj. na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach, gdzie świadczone są usługi.
 
Do przestrzeni publicznej nie zalicza się wnętrza samochodu. Podczas podróży autem nie musimy mieć maseczki. Jeśli jednak idziemy z domu do samochodu, który stoi na parkingu, powinniśmy mieć maseczkę. Podczas wynajmowania auta na minuty, warto mieć ją cały czas na sobie, a także pamiętać o rękawiczkach!