fot. tiktok/ ks.piotrjarosiewicz
in

Czy chodzenie do psychologa jest grzechem? Ksiądz rozwiał wszelkie wątpliwości

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zyskał sporą popularność na TikToku, gdzie prowadzi swój kanał i ewangelizuje internautów. Jego słowa cieszą się dużym zainteresowaniem, a użytkownicy chętnie zwracają się do niego z pytaniami i prośbami o radę. Jednym z takich pytań był temat chodzenia do psychologa.

Czy chodzenie do psychologa to grzech?

Użytkownik o imieniu Maciek zwrócił się do księdza z nurtującym go pytaniem:

„A czy np. chodzenie do psychologa jest grzechem? Może to głupie pytanie, ale mnie to zastanawia. Pozdrawiam” – napisał.

Kapłan wytłumaczył w specjalnym nagraniu, że absolutnie nie jest to grzechem. Ksiądz Jarosiewicz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne, dlatego zachęca do korzystania z pomocy specjalisty w tym zakresie. Jednocześnie przypomina, że warto także modlić się i szukać pomocy u Boga.

„Słyszałem takie porównanie, że jeżeli mamy kostkę Rubika, to ona ma swoje ścianki. Te ścianki, jeśli się poukłada (…) to to ładnie wygląda, pasuje do siebie. Więc mamy ściankę duchowości, mamy ściankę psychologii (psyche, jest w nas), mamy ściankę ciała (czyli fizyczności). Mamy ściankę intelektu, mamy ściankę moralności. Tych ścianek jest dużo (…). Zachęcam do tego, że w momencie, w którym możemy dostać pomoc od fachowego psychologa, to czemu nie skorzystać” – wyjaśnił ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Wideo księdza stało się bardzo popularne. Jego słowa z pewnością uspokoją wielu wiernych Kościoła, którzy mieli wątpliwości co do korzystania z pomocy psychologa. To ważny temat, który powinien być poruszany w Kościele i społeczeństwie. Każdy powinien mieć prawo do pomocy w zakresie swojego zdrowia psychicznego, bez obaw o osąd ze strony innych.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @maciek45763. ♬ La Vita e Bella – Athané, Pierre-André