in

Będą „piętnastki”? Andrzej Duda rozwiał wątpliwości Polaków.

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Zet odpowiedział na wiele ważnych pytań. Wśród nich pojawiła się kwestia 15. emerytur dla seniorów. Czy można spodziewać się takiego świadczenia? Czy raczej takie rozwiązanie nie jest rozpatrywane przez rząd?

Wielu będzie zaskoczonych odpowiedzią. Znamy szczegóły.

„Piętnastki” możliwe?

Podczas poniedziałkowej audycji w Radiu Zet pojawił się Andrzej Duda. Poruszał on temat zanieczyszczenia Odry czy chociażby kwestię problemów z ogrzewaniem.

Prezydent postanowił także odpowiedzieć na pytania dotyczące wprowadzenia „piętnastki”. Czy takie świadczenie pojawi się już niebawem?

„Dzisiaj trzeba rzeczywiście pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej. Bo to jest rzeczywiście dla nich ogromny znak zapytania, jak mają związać koniec z końcem w sytuacji wzrostu czynszów, które są opłacane za mieszkania, w sytuacji wzrostu kosztów utrzymania codziennego, a także właśnie kosztów utrzymania mieszkań, wynikających choćby ze wzrostu cen energii, ale także wzrostu ogólnego cen, bo mamy niestety także wysoką inflację również i u nas” – wyjaśnił prezydent Duda na antenie Radia ZET.

Andrzej Duda podkreślił, że „rząd na pewno powinien podejmować wszelkie działania”.

„Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował. Cały szereg tych działań, o których mówimy, jest przeze mnie omawiany” – przyznał.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: pap.pl