in

Rodzice od lat znęcali się nad czwórką dzieci. Rodzeństwo nie sądziło, że ich los się tak odmieni

Rodzice zawsze powinni kochać swoje dzieci i traktować jak największe skarby. Jednak istnieją na świecie rodziny, w których zamiast miłości jest ból i strach.

Często słyszmy o małżeństwach i parach, które pragną mieć dzieci, ale nie mogą ich mieć. Dlatego Eric i Phyllis Watson z Kansas postanowili zostać rodziną zastępczą.

Gdy podjęli tą niezwykle ważną decyzję, nie spodziewali się, że ich życie odmieni się na zawsze.
Nauczeni życia tylko we dwoje, Watsonowie doskonale zdawali sobie sprawę, że ich życie będzie wyglądało teraz inaczej, kiedy pod swój dach przyjmą obce dzieci. Nie wiedzieli jednak, jak bardzo zmieni się ich życie.

W listopadzie 2015 roku otrzymali zezwolenie na zostanie rodziną zastępczą. Wysłano ich na szkolenia, gdzie mieli nauczyć się opieki nad dziećmi, które wcześniej wychowane były bez rodziców lub też były zaniedbywane.

Nie spodziewali się, że dzień po zdaniu egzaminów, czwórka rodzeństwa zostanie zabrana od swoich biologicznych rodziców. Urzędnicy byli zmuszeni odebrać dzieci, ponieważ ich rodzice zgotowali im w domu piekło.
Z Ericem i Phyllis skontaktował się pracownik socjalny. Poinformował ich, że potrzebują domu, w którym będzie mogło zamieszkać całe rodzeństwo.

Kobieta wspomina, że doznała małego szoku. Kiedy usłyszała, że mają dla nich czwórkę rodzeństwa, odpowiedziała: czwórkę? To sporo!

Podjęli najważniejszą decyzję w swoim życiu

Eric i Phyllis obawiali się, czy podołają opiece dzieciom. Oboje pracują na pełny etat, a rodzeństwo z pewnością wymagać będzie wiele uwagi i czasu. Długo się zastanawiali i podjęli decyzję o odmowie. Dostali informację, że jeśli nie przyjmą całej czwórki, rodzeństwo będzie musiało zostać rozdzielone i trafią do różnych domów.

Eric po długiej rozmowie postanowił się zdrzemnąć. I wtedy podjął decyzję.
„Nie mogłem pogodzić się z tym, że rozdzielą rodzeństwo. Nie mogłem się na to zgodzić” – powiedział Eric.
Phyllis wspomina: „Gdy się obudził, podjął decyzję. Wstał i powiedział: bierzemy te dzieci. Przemyślał wszystko i nie mógł sobie wyobrazić, że dzieci zostaną rozdzielone.”
Urzędnicy powiadomili ich, że będą rodziną zastępczą czwórki rodzeństwa przez rok. Przez ten czas mieli podjąć działania, aby dzieci mogły wrócić do biologicznych rodziców. Niestety, okazało się to niemożliwe. Po tym Watsonowie podjęli kolejną, niezwykle ważną decyzję.
12 marca 2018 roku Eric I Phyllis zostali oficjalnymi rodzicami adopcyjnymi całej czwórki. Alisa (17 lat), Bradley (16 lat), Cody (15 lat) i Emma (11 lat) mogli na stałe zostać w nowym domu.
„Nie planowałam tego, ale wyszło to nam na dobre” – opowiada Phyllis. „Pokochałam je jak własne dzieci.”
Cieszymy się, że ta historia skończyła się szczęśliwie. Każde dziecko zasługuje na dobry, kochający dom. A jeśli nie mogą otrzymać tego od biologicznych rodziców, mają szansę trafić do lepszych ludzi, takich jak Phyllis i Eric. Oby na świecie było więcej tak oddanych ludzi!