fot. youtube/Eirik Solheim
in

Codziennie fotografował to samo miejsce i zrobił z tego film. „1 rok w 40 sekund”

Eirik Solheim, norweski fotograf, udowodnił, że sztuka, a konkretnie fotografia, może pokazać nam świat w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy.

„1 rok w 40 sekund”

Przez rok Solheim konsekwentnie fotografował tę samą lokalizację w Oslo, stolicy Norwegii. Eirik zmontował z fotografii 40-sekundowy film. Praca Solheima zwróciła uwagę milionów ludzi na całym świecie.

Celem tego niezwykłego projektu było uchwycenie zmieniającej się scenerii przez wszystkie cztery pory roku, od zimy do wiosny, od lata do jesieni. Czy był to kryształowy szron na gałęziach drzew, wiosenne kwiaty budzące się do życia, letnie liście tańczące w wietrze, czy jesienne liście powoli opadające na ziemię, Solheim zawsze był tam, by to zarejestrować.

Piękno natury

Natura jest naprawdę piękna, to fascynujące, jak każda z czterech pór roku wnosi swoje unikalne elementy do krajobrazu.

Projekt Eirika Solheima przypomina nam o prawdziwej magii natury, która toczy się wokół nas nieustannie, ale której często nie zauważamy z powodu naszego szybkiego tempa życia. 40-sekundowy film, choć krótki, dostarcza potężnej lekcji o pięknie natury i ciągłości zmian, jakie zachodzą w naszym naturalnym świecie.

Ten niesamowicie kreatywny film to prawdziwa uczta dla oczu.