fot. freepik.com
in

Skąd czerwone krostki na skórze po goleniu? Przyczyna ich powstawania jest zaskakująca!

Droga do tego, aby być zadowolonym ze swojego wyglądu, niejednokrotnie jest pełna przeszkód i poświęceń. Wiedzą o tym panie szczególnie w chwili golenia nóg. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem!

 

Po goleniu nóg kobiety często są zadowolone z jedwabiście gładkiej skóry, jednak po chwili nie mogą wytrzymać – na skórze wyskakują czerwone plamki, a w głowie pojawia się jedno pytanie: dlaczego?!

 

Zastanawiałyście się kiedyś, skąd właściwie pochodzą te czerwone krostki i co ma wpływ na ich powstawanie? Odpowiedź z pewnością sprawi, że będziesz bardzo zdziwiona!

Okazuje się, że maszynka do golenia mimo tego, że jest drobna i niepozorna, może stać się dużym wrogiem pełnym zarazków. Kiedy pozostawimy golarkę pod prysznicem, gdzie jest zdana na działanie wilgoci i wysokiej temperatury, możemy być wręcz pewne, że zgromadzą się na niej bakterie. To właśnie one przyczynią się potem do powstania na cienie czerwonych plamek.

Aby uniknąć kontaktu maszynki do golenia z zarazkami, polecamy skorzystać z poniższych rad:

1. Wymieniaj często maszynkę do golenia.
2. Kiedy chcesz użyć jej ponownie, umyj ją wcześniej mydłem antybakteryjnym.
3. Jeśli na twojej skórze pojawiły się już czerwone krostki, polecamy nałożyć na nią jakiś preparat – np. Alantan plus, który przyspiesza gojenie lub Trybiotyk – maść z neomycyną. One z pewnością poradzą sobie z szybkim zażegnaniem problemu.

Koniecznie podzielcie się tym artykułem ze swoimi bliskimi, aby wiedzieli, co stanowi przyczynę ich trosk!