in

W burakach drzemie niesamowita moc. To panaceum na wiele dolegliwości

Rzymianie i Grecy spożywali buraki już od najdawniejszych czasów, aby leczyć przeróżne choroby i różnego rodzaju problemy zdrowotne. Buraki są bogate w składniki odżywcze, w tym witaminy, cynk, jod, magnez, saponiny, flawonoidy, chlor, bor, betaina, wapń, sód i azotyny.

Hypoalergiczne właściwości chloru wzmacniają funkcję narządów i oczyszczają pęcherzyk żółciowy, nerki i limfy. W związku z bogatym źródłem składników odżywczych, warzywo to skutecznie leczy wiele chorób i schorzeń, takich jak cukrzyca, problemy ze snem, słaby system immunologiczny, niedokrwistość, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, a także problemy z tarczycą. Jedynym efektem ubocznym stosowania buraków jest czerwony kolor moczu.

Buraki – Korzyści dla zdrowia

1. Poprawiają przepływ krwi

Buraki są bogate w azotany, które przekształcają się w azotyny przy pomocy bakterii w jamie ustnej, a tym samym zwiększają przepływ krwi do mózgu.

2. Oczyszczają organizm

Burak przyśpiesza proces wydalania toksyn z organizmu, ponieważ wspomaga pracę wątroby, jelit i nerek. Oczyszcza również krew a także usuwa kwas moczowy z organizmu.

3. Łagodzą zaburzenia miesiączkowania i objawy menopauzy

Czerwone buraki są bogate w duże ilości żelaza, dlatego ich spożycie wspomoże regenerację czerwonych krwinek. To warzywo pomoże w leczeniu zaburzeń miesiączkowania i objaw menopauzy.

4. Mogą chronić przed nowotworami, a nawet pomóc je wyleczyć

Badania wykazały, że sok z warzyw ma silne działanie przeciw-nowotworowe, chroni komórki i sprzyja regeneracji nowych.

5. Obniżają ciśnienie krwi

Duże ilości azotanów zmniejszają ciśnienie krwi, dlatego spożywanie 2 szklanek soku z buraków dziennie, może znacznie obniżyć ciśnienie krwi.

6. Leczą stany zapalne

Buraki są bogate w przeciwutleniacze, które pobudzają odporność i zwalczają stany zapalne.

7. Leczą zaparcia

Sok z buraków ułatwia trawienie i poprawia przemianę materii, co może pomóc w leczeniu zaparć.

8. Niedobór żelaza i anemia

Czerwone buraki zawierają bardzo dużo żelaza, które wspomaga regenerację czerwonych krwinek, dlatego pomaga to w leczeniu i zapobieganiu niedokrwistości.

9. Korzystne dla mięśni

Spożycie soku z buraków zwiększa siłę mięśniową i daje energię. Regularne spożywanie takiego soku, pomoże Ci osiągnąć lepsze wyniki sportowe.

10. Poprawiają kondycję skóry

Te warzywa są niesamowitym środkiem przeciw starzeniu się, ze względu na wysoką zawartość kwasu foliowego, który zwalcza zmarszczki i inne problemy skórne.

11. Poprawia nastrój i stan psychiczny

Sok z buraków zawiera betainę i tryptofan, który skutecznie rozluźnia umysł i pomaga wyleczyć depresję.

12. Buraki na potencję

Starożytni Rzymianie od dawien dawna uważali, że buraki to prawdziwe afrodyzjaki. I to nie żadna legenda, ale fakty potwierdzone naukowo. A zawdzięczamy to pierwiastkowi o nazwie bor, który bezpośrednio wpływa na produkcję hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualny i libido.