in ,

Badania pokazały, że Polacy coraz mniej boją się koronawirusa – mają za to inny powód do strachu.

Koronawirus cały czas zbiera żniwo, jednak Polacy zdają się go coraz mniej obawiać. W ostatnim czasie przeprowadzono badanie społeczne dla Onetu, które pokazało, że strach przed zakażeniem zmniejszył się aż o 11%. Jak się okazuje, Polacy mają inne zmartwienia, które spędzają im sen z powiek.

Polacy przestają się obawiać koronawirusa

Badanie społeczne, które przeprowadził NEUROHM i BRAD Consulting dla platformy onet.pl pokazało coś, czego nikt się nie spodziewał. Polacy boją się już coraz mniej o swoje zdrowie – strach jednak nie mija, zmienił się tylko jego powód.

Niegdyś w ankiecie aż 57% Polaków zaznaczyło, że obawia się koronawirusa (biorąc pod uwagę jedynie zdecydowane odpowiedzi). Teraz liczba spadła do 36%. Jaka jest tego przyczyna? Polacy skupili się na innych zmartwieniach.

Co wywołuje strach u Polaków?

Aż 47% biorących udział w badaniu obawia się, że nie będzie mieć za co żyć. Ogromny kryzys gospodarczy i hiperinflacja są zmorą, która nie minie tak łatwo, a mnóstwo osób będzie zmuszonych do zamknięcia swoich firm. Miesiąc temu wśród osób, które obawiały się, że nie będą mieć pieniędzy, było o wiele mniej – 36%.
 
Poza tym Polacy nie mają zaufania do rządu i jego decyzji – 21 marca obawy w tej kwestii wyrażało 24%, teraz już 48%.
 
Nie ma wątpliwości co do tego, że pandemia przyniesie wiele zmian, które w żadnym razie nie będą zmianami na lepsze i niektóre z nich staną się nieodwracalne. Brak pieniędzy i złe decyzje rządu – to na obecną chwilę największe zmartwienia Polaków, które są o wiele większe niż zmartwienia dotyczące zachorowania.

źródło: onet.pl