in

Zawsze wkładaj do zmywarki połówkę cytryny – istnieje ku temu naprawdę ważny powód.

Może wyda Ci się to nieco dziwne, ale zamiast wyrzucać wyciśniętą cytrynę do kosza powinno się wkładać ją do zmywarki.

Ten prosty trik rozwiąże wiele Twoich problemów.

Wyrzucanie jedzenia
Znacie ideę zero waste? Ma ona zachęcać do jak najpełniejszego wykorzystania produktów, tak by jak najmniej produkować śmieci.

Świat tonie w śmieciach, kupujemy tony jedzenia z czego wyrzucamy blisko połowę. Im bardziej rozwinięte społeczeństwo i bogatsze, tym więcej marnuje.

Brak odpowiedniej edukacji, pośpiech życia sprawia, że nie wiemy jak wykorzystać resztki żywności. Trzymamy je do zepsucia i wyrzucamy. To ogromne marnotrawstwo. Trzeba mieć tego świadomość. Kupować rozważnie, wykorzystywać produkty, które już mamy.

Produktami, których na pewno nie zjesz, a są świeże można podzielić się z jadłodajnią dla ubogich. Niektóre miasta propagują także ideę lodówek do dzielenia się żywnością.

Co to wszystko ma wspólnego z cytryną i zmywarką?
To kolejna forma wykorzystania czegoś w korzystny sposób zanim trafi do śmieci. Cytryna dodania do zmywania zadba o czystość zmywarki, a także naczynia i sztućce.
 

Włóż wyciśniętą połówkę cytryny do pojemnika na sztućce, albo na półkę ze szklankami.
Zmywarkę włącz jak zawsze na program, którego najczęściej używasz. Zobaczyć jakie cuda zdziała cytryna z naczyniami.
 

 
Cytryna działa jak naturalny środek czyszczący. Ma niskie pH i właściwości antybakteryjne. Zapewnia naczyniom przyjemny, naturalny zapach.
 
Grzechem byłoby nie spróbować. Marnujemy tak wiele, ale od teraz powiedzenie „wycisnąć jak cytrynę” nabiera nowego znaczenia. Wyciskamy z niej jeszcze więcej.
 

 
To praktyczny i mądry sposób na wykorzystanie cytryny. Kocham takie porady. A ty?
 
Jeśli tak, podziel się z innymi. Niech także dowiedzą się o tym sprytnym sposobie!