in

Cyklon Markus zaatakuje w weekend. Całkowite załamanie pogody w Polsce

Cyklon o nazwie Markus przyniesie niepogodę w Polsce w nadchodzący weekend. W trakcie soboty i niedzieli spodziewajmy się znacznego ochłodzenia oraz opadów śniegu. W niektórych miejscach na termometrach zobaczymy również ujemne wartości.

Kwiecień zacznie się od nieprzychylnej aury, nie dając nam powodów do radości. W weekend (1-2 kwietnia) należy przygotować się na chłodniejszą pogodę i powrót zimowej atmosfery. Spodziewajmy się śniegu, mrozu, a w niektórych miejscach silnego wiatru.

Przyczyną pogorszenia warunków atmosferycznych jest cyklon Markus, który przemieszcza się przez Anglię, Niemcy i zbliża się do Polski. Na zachodzie Europy spowodował on ulewne deszcze, silne wiatry i burze. „Markus wpłynie na warunki pogodowe w Polsce w dniach 31 marca – 2 kwietnia” – informują synoptycy z portalu dobrapogoda24.pl.

Cyklon Markus sprowadza złe warunki pogodowe. Prognoza na weekend

Jaką pogodę możemy oczekiwać w Polsce 1-2 kwietnia? W sobotę na większości terytorium kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Szczególnie intensywne na północy, w centrum i na południowym wschodzie. Natomiast na południu i wschodzie niebo zacznie się przejaśniać.

Zgodnie z danymi IMGW,
– na północy temperatura minimalna spadnie do około 0 stopni C., a na pozostałym obszarze wyniesie od 1 do 4 stopni C.
– Na południu deszcz będzie mieszał się ze śniegiem, podobnie jak na terenach podgórskich i górskich.
– Na zachodzie, w centrum i na wschodzie od 3 do 10 stopni.

W niedzielę na północy, zachodzie, w centrum oraz w górach deszcz zamieni się w deszcz ze śniegiem, śnieżną krupę i śnieg. W czasie silnego wiatru możliwe są zamiecie ograniczające widoczność. Należy uważać na śliskie drogi i chodniki – informuje portal TwojaPogoda.pl.

W ciągu dnia temperatury będą oscylować od 2 do 5 stopni w większości regionów, a na południu i południowym wschodzie do 9 stopni. Natomiast wieczorem wszędzie spadną poniżej zera. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami silny i porywisty, szczególnie nad morzem, gdzie w porywach może osiągać do 60km/h.

Źródło: IMGW/ Twoja Pogoda/ Dobra Pogoda 24