fot. freepik
in

6 ćwiczeń, które warto zrobić tuż po przebudzeniu – Cały dzień będziesz pełen energii

Planowanie codziennych zajęć na pewno nie jest pierwszą rzeczą, którą powinieneś robić w godzinach porannych. Zamiast tego powinieneś skupić się na swoim ciele i umyśle, co pozwoli Ci utrzymać swoje zdrowie na optymalnym poziomie.

Randi Ragan, nauczycielka jogi mówi, że to naprawdę ważne, jak spędzasz kilka minut przed swoim dniem i postanowiła podzielić się prostymi rozciągającymi ćwiczeniami, które nastroją Twoje ciało na cały dzień.

Ćwiczenie 1

Wykonaj wdech, umieść swoje ramiona nad głową, jednocześnie ściskając palce razem, dłonie skieruj w kierunku ściany, z dala od siebie. Kolana utrzymaj prosto, a palce także staraj się rozciągnąć jak najdalej od swojego ciała. Pozostań w tej pozycji przez około 5 sekund. Wykonaj wydech i zrób jeszcze 3 takie powtórzenia. To uwolni ucisk w całym organizmie, który ma tendencję do gromadzenia się w czasie snu.

Ćwiczenie 2

Zegnij prawą nogę i załóż za jej kolano, swoją lewą stopę. Oddychaj głęboko przez 5 sekund, i zmień nogę. To ćwiczenie zwiększa smarowanie w stawach i pośladkach.

Ćwiczenie 3

Ustaw stopy na podłodze i ugnij kolana. Sięgnij do podłogi rękami.. Swoją głowę rozciągnij w kierunku podłogi. Policz do 5, i się zrelaksuj. Jest to doskonały sposób, aby się rozbudzić, dać plecom porządnie się rozciągnąć i podarować swojemu mózgowi odpowiedniej ilości tlenu.

Ćwiczenie 4

Połóż się na plecach, ugnij kolana i otul je swoimi rękami, po czym dociśnij w kierunku klatki piersiowej. To ćwiczenie czyni cuda w dolnej części pleców, stymuluje zarówno Twoje ciało i umysł. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, należy utrzymać tę pozycję przez około 10 sekund.

Ćwiczenie 5

Rozciągnij ramiona na prawo od tułowia. Utrzymuj swoje nogi zgięte w przeciwnym kierunku i trzymaj ramiona na materacu. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, i zmień stronę. To poprawia krążenie i działa na mięśnie kręgosłupa.

Ćwiczenie 6
Usiądź na łóżku i rozprostuj nogi. Wykonuj wdechy i wydechy, sięgając rękami do swoich palców u stóp. Staraj się utrzymywać głowę w wiszącej pozycji, jak najbliżej stóp, co pozwoli uwolnić wszelkie napięcia. Po 10 rundach oddechów, powoli unieś tułów do góry. To ćwiczenie przygotuje Twoje ciało do codziennych zajęć, szczególnie jeśli wykonujesz je na siedząco. Zadziała na ścięgna, kręgosłup i miednicę.

Źródło:Prevention, zdjęcia: randiragan.com/