Zmobilizować się do ćwiczeń jest naprawdę trudno. Szczególnie kiedy nie wiadomo jakiego efektu można się spodziewać i w jakim czasie. Dlatego wiele osób korzysta z trenera personalnego, lub przynajmniej konsultacji co, ile i jak ćwiczyć. Jeśli doliczysz do tego karnet na siłownię i czas to może się to okazać dla Ciebie wyzwaniem.
Jeśli naprawdę chcesz ćwiczyć, ale nie wiesz jak się za to zabrać, to ten program jest dla Ciebie.
Prosty plan treningowy
Wystarczy, że poświęcisz jedyne 8 minut każdego dnia, a Twoje ciało stanie się jędrne, bardziej elastyczne i szczuplejsze. Na każde ćwiczenie poświęć jedynie 30 sekund, zrób 10 sekund przerwy i kolejne. Zadbaj o systematyczność, a wyniki Cię zaskoczą.
Pajacyki
To ćwiczenie aktywuje wszystkie mięśnie. Po tych trzydziestych sekundach poczujesz, jak z Twojego ciała znika napięcie.
Wchodzenie na krzesełko
To ćwiczenie wzmacnia nogi – uda, łydki i pośladki. Wchodź na krzesełko naprzemiennie jedną i drugą nogą.
Pompki
Ważne by trzymać prosto plecy. Ćwiczenie to wpływa dobrze na triceps, klatkę piersiową, mięśnie brzucha i pleców.
Siedzenie przy ścianie
Oprzyj się o ścianę tak jakbyś siedział na niewidzialnym krześle. Dzięki takiej pozycji wzmacniasz uda.
Brzuszki
Zwracaj uwagę na to, aby podczas opadania na podłogę robić to powoli i uważnie. Głowa powinna być skierowana w stronę sufitu, a nie klatki piersiowej.
Przysiady
Przypominają lekcje z podstawówki, prawda? Ale teraz wykonaj to dobrze, a nie od niechcenia jak wtedy. Stopy muszą być rozstawione na szerokości ramion. Plecy trzymaj prosto. Ciężar opieraj na piętach. Super ćwiczenie dla nóg i brzucha.
Deska
Idealne ćwiczenie na płaski brzuch. Oprzyj swoje ciało na palcach stóp i na przedramionach. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, a jeśli nie możesz podziel je na dwa razy po 15.
Pompki z wyciągnięciem ręki
Super ćwiczenie na triceps, klatkę piersiową, plecy i mięśnie brzucha. Zwykłe pompki w innym wydaniu, Gdy już będziesz mieć wyprostowane ręce, spróbuj jedną rękę podnieść do góry i odchylić ją w kierunku sufitu. Zmieniaj ręce.
Wykroki
To praca nad pupą, udami i łydkami. Wypad do przodu musi być zrobiony tak, aby między nogą a podłożem był kąt 90 stopni. Wróć do pozycji wyjściowej i to samo zrób z drugą nogą.
Opadanie z użyciem krzesełka
Ustaw się tyłem do krzesełka, oprzyj się na nim od tyłu. Obniżaj się, a następnie unoś do góry.
Deska II
Staraj się trzymać ciało w jednej linii. Ważna jest prosta postawa. Zmień rękę. Jeśli jest zbyt trudne pomiń na początku to ćwiczenie.
Bieg w miejscu
I na koniec ćwiczenie dla całego ciała. Biegnij w miejscu, podnosząc wysoko kolana.
Jeśli jesteś mało sprawny, a któreś ćwiczenie jest zbyt trudne, na początku je pomijaj, a w zamian wykonaj dwukrotnie inne. Ważne by utrzymać 30 sekundowy czas i 10 sekundowe przerwy, oraz łączny czas przeznaczony 8 minut.