in ,

Andrzej Duda niespodziewanie zdradził informacje o przełomowym wynalazku. Polacy będą zdumieni.

Andrzej Duda niedawno przekazał informację o wynalazku wykrywającym COVID-19 z powietrza. Powstał on w zaledwie kilkadziesiąt dni. W dniu wczorajszym był testowany w siedzibie polskiej firmy. Już niebawem może mieć on masowe zastosowanie na lotniskach, przejściach granicznych czy w miejscach pracy.

Prezydent niespodziewanie pojawił się w siedzibie firmy ML System w Zaczerniu. Tam stanął razem z Dawidem Cyconiem, prezesem zarządu firmy przed kamerami i tłumaczył działanie przełomowego urządzenia, które będzie pozwalało na wykrywanie koronawirusa w czasie krótszym niż 10 sekund i dzięki temu być może zastąpi tradycyjne testy.

Andrzej Duda tłumaczy działanie niezwykłego urządzenia

Jest już pozwolenie na ten wynalazek z komisji bioetycznej. Po tym, gdy zostanie on wdrożony do masowej produkcji, wykrywalność koronawirusa wzrośnie. Naukowcy liczą na to, że odbije się on szerokim echem na całym świecie.

Andrzej Duda wytłumaczył, że wynalazek będzie działać podobnie jak alkomat – wystarczy w niego dmuchnąć, a na ekranie po kilku sekundach pojawi się wynik.

Okręgowa Rada Lekarska w Rzeszowie wyraziła zgodę na dalsze testy urządzenia o nazwie “Covid Detector”. Jeśli urządzenie to zacznie być masowo produkowane, będzie można zapomnieć o wymazach i innych inwazyjnych badaniach.

“Mam nadzieję, że ten sprzęt nie tylko uratuje wiele osób od infekcji, ale i ułatwi życie społeczeństwom na całym świecie. […] To wielka duma nie tylko Podkarpacia, ale całej Rzeczpospolitej. Wierzę, że wkrótce, po badaniach klinicznych, urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji” – mówił dumny Andrzej Duda, zachwycony działaniem maszyny.

Głos na temat wynalazku zabrał również szef ML System, Dawid Cycoń. Urządzenie ma działać nie tylko w przypadku koronawirusa, ale również innych wirusów i patogenów.

“Stworzyliśmy ogromną rzecz w kilkadziesiąt dni. To urządzenie jest w stanie wykryć covida w różnych miejscach. Mamy wstępne wyniki badań; uzyskaliśmy zgodę od Komisji Bioetyki, by następne przeprowadzać na gotowych wymazach” – mówił Dawid Cycoń.

To naprawdę wspaniała wiadomość!

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Polsat News / Miniaturka: zrzut ekranu Facebook/Andrzej Duda (relacja na żywo)