fot.tiktok/delayne_i
in

60-latek czekał na przeszczep. Gdy odkrył, kto był anonimowym dawcą, nie mógł powstrzymać łez

Historia 60-letniego mężczyzny, który zmagał się z chorobą nerek, jest niezwykle poruszająca. Chory musiał regularnie stawiać się w szpitalu, by podłączano go do maszyny, która reguluje pracę jego narządów. Jego jedyną szansą na poprawę stanu zdrowia był przeszczep nerki, jednak średni czas oczekiwania na organ to kilka lat.

Córka oddała nerkę ojcu w tajemnicy

Jego córka, Delayne Ivanowski, zaoferowała się jako dawczyni nerki, jednak ojciec odmówił takiego rozwiązania, martwiąc się o jej zdrowie. Mężczyzna doświadczył całkiem niedawno straty syna i nie chciał narażać swojej córki na ryzyko powikłań po operacji. Nie mogąc pogodzić się z odmową ojca, Delayne przygotowała się do przeszczepu w tajemnicy.

– Powiedziałam sobie: zrobię to. Nie obchodzi mnie, jak bardzo będzie na mnie zły, czy wyrzuci mnie z domu, znienawidzi lub nie odezwie się do końca życia. Przynajmniej będzie miał dobre życie, bez ciągłego podłączenia do maszyny – wyznała w ABC News.

Po ośmiu miesiącach badań była już gotowa do zabiegu, który okazał się skomplikowany, ale zakończył się sukcesem. Nerka przyjęła się w organizmie ojca, który nie wiedział, że jego córka była dawczynią.

Chwila, w której wszelkie tajemnice w końcu się kończą, została uwieczniona na nagraniu i jest niezwykle poruszająca. Delayne pojawia się w sali ojca z kroplówką w ręce, by powiedzieć mu, że to właśnie ona była anonimowym dawcą. Chory mężczyzna płacze na widok córki i nie może uwierzyć, że to właśnie ona podarowała mu swój narząd.

– Ludzie figurują nie raz na liście oczekujących na przeszczep nerki przez pięć, sześć, siedem, osiem lat i tak długo przechodzą dializy, a ja po prostu nie mogłem w to uwierzyć – mówiła Delayne Ivanowski jeszcze przed operacją.

@delayne_i watch my dad find out that I was his anonymous kidney donor after keeping it a secret for 8 months 🥹 grab a tissue! ##fyp##kidneydonor ♬ original sound – Delayne

Źródło: goniec.pl, TikTok @delayne_, ABC News