in

Karmiła matkę z Alzheimerem. Staruszka nagle ją rozpoznała i powiedziała słowa, które wyciskają łzy z oczu

Choroba Alzheimera jest naprawdę ciężka – wiedzą o tym jak nikt inny bliscy kogoś, kto choruje. Powoduje ona stopniowe otępienie, a sprawność umysłowa cały czas maleje.

Któregoś dnia nadchodzi moment, w którym osoba chora nie rozpoznaje nawet swoich bliskich. To naprawdę trudne i niełatwo się z tym pogodzić.

Kiedy w Internecie pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak córka karmi swoją chorą matkę, nikt nie mógł powstrzymać łez. Mama wypowiada kilka słów, których po prostu nie da się zapomnieć.

Chorująca na Alzheimera mama nagle przypomniała sobie, że przed nią stoi jej córka. Ta chwila jest po prostu niesamowita.

Moment, który wywołał łzy

Alzheimer to choroba, która rozwija się powoli, jednak bardzo często kończy się trudnościami w normalnym funkcjonowaniu. Osoby, które chorują, potrzebują stałej opieki, ponieważ zapominają podstawowych rzeczy, np. czy brały leki albo jaki jest dzień czy nawet rok. Bardzo ryzykownym jest zostawić taką osobę samą, ponieważ nigdy nie wiadomo, o czym zapomni.

Użytkownik Rex Chapman opublikował na Twitterze nagranie, na którym możemy zobaczyć córkę, która karmi swoją chorą matkę, nieświadomą tego, że to jej córka. W pewnej chwili przypomina sobie jednak o tym i wypowiada słowa, których nie sposób zapomnieć. Mówi, że ją kocha – obie zalewają się łzami.

Koniecznie obejrzyjcie to niesamowite nagranie poniżej i podzielcie się nim z bliskimi: