in

Policjantka znalazła porzucone i zagłodzone niemowlę. To, co dla niego zrobiła, zasługuje na szacunek.

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś pozostaje obojętny wobec dziecka, do którego los się nie uśmiechnął.

Ten tydzień z pewnością należy do kogoś, kto pokazał, że wręcz nie da się pozostać obojętnym – jest to pewna policjantka. Stała się ona przykładem na to, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Zdecydowała się nakarmić piersią wygłodzonego malucha należącego do obcej kobiety.

Mowa o Coleste Ayala, policjantce i strażaku-ochotniku w Berisso, w Argentynie, podaje HuffPost.

14 sierpnia 2018 roku współpracownik kobiety, Marcos Heredia, zdecydował się na opublikowanie poniższego zdjęcia, aby mogło ono obiec cały świat. Powiedział bardzo ważne słowa:

,,Pragnę udostępnić ten wielki gest troski, który dzisiejszego dnia podarowałaś temu maluchowi. Tak, jakbyś to ty go urodziła. Niestraszny był ci brud i przykry zapach – ważne stało się tylko jedno: nakarmić dziecko. Nie widuje się takich rzeczy na co dzień. To wspaniałe, dziękujemy.”

Do tej sytuacji doszło w szpitalu Sor María Ludovica. La Nación zdradza, że dziecko ma 8 miesięcy i zabrano je matce decyzją sędziego. Nikt o nie nie dbał. Zostało zupełnie samo. Celeste Ayala jest mamą i bez wahania spytała, czy pozwolą jej nakarmić dziecko. Wzięła je na ręce i nakarmiła.

Setki tysięcy osób po zobaczeniu tego zdjęcia gratulują policjantce.

,,Takie gesty są dla nas powodem do dumy i sprawiają, że pragniemy pomagać jeszcze bardziej, jeszcze bardziej walczyć o dobro dla naszej społeczności.”

Ten cudowny gest nie skończył się na tym, że Celeste nakarmiła dziecko. Razem z Marcosem postanowili pomóc jemu oraz jego siostrze w rozpoczęciu nowego, lepszego życia.

Udostępnij ten artykuł i podziel się dobrem, które czynią ci ludzie!