fot. TikTok.com/@marydpl
in

Każdego dnia goli sobie twarz maszynką. Wyznanie Tiktokerki zszokowało internautów

W dzisiejszych czasach wiele osób dba o kondycję swojej skóry i stosuje różne rytuały pielęgnacyjne. Mary, o której napisał portal nypost.com, zdradziła, że jej ulubionym nawykiem jest codzienne golenie twarzy. Nagranie, które opublikowała na TikToku, wywołało kontrowersje wśród internautów.

Kobieta każdego dnia goli sobie twarz

Wiele kobiet lubi dzielić się swoimi sposobami na piękną cerę w mediach społecznościowych. Mary zdradziła, że zaczęła codziennie golić swoją twarz, kiedy musiała zrezygnować z depilacji laserowej ze względu na swoje bielactwo. Teraz korzysta z jednorazowych maszynek do golenia. Kobieta twierdzi, że golenie pomaga się jej pozbyć martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń skóry, a także ułatwia aplikację makijażu.

W sieci pojawiły się skrajne opinie na temat tej metody pielęgnacji twarzy. Niektórzy internauci krytykowali codzienne golenie jako szkodliwe dla skóry, ponieważ może prowadzić do szybszego wzrostu włosków.

„To najgłupsza rzecz, jaką widziałam w życiu.”

Inni z kolei polecali alternatywne metody, takie jak woskowanie. Znaleźli się też tacy użytkownicy, którzy wyrazili swoje zadowolenie z efektów codziennego golenia i przyznali, że sami stosują tę metodę.

„Od ponad 20 lat codziennie golę twarz. Mój dermatolog tak naprawdę mi to polecił. Najlepsza rzecz na świecie!”

„Ja też to robię, ale nie każdego dnia (…). Moja cera jest zawsze supergładka i błyszcząca, a makijaż wygląda rewelacyjnie.”

@marydpl Replying to @lisa_ni_cola Normalize girlies shaving their face 🥰 #fyp #faceshaving #vitiligo #skincare #hairy #skincareroutine ♬ original sound – Mary

Każdy z nas ma swoje ulubione sposoby na pielęgnację skóry. Choć metoda Mary spotkała się z różnymi opiniami internautów, każdy powinien wybierać taki sposób pielęgnacji, który najlepiej pasuje do jego skóry i preferencji.