in

Co to za choroba? Jak sprawdzić w internecie, co mi dolega?

Złe samopoczucie? Czujesz, że dopada Cię choroba? W dobie pandemii wizyta u lekarza jest problematyczna, a sprawdzanie medycznych informacji w Google może nam obwieścić same najgorsze, niekoniecznie pewne, informacje. Spokojnie, mamy na to rozwiązania. Sprawdź koniecznie, bo przed nami trudny okres chorób i przeziębień.

Źle się czujesz? Zastanawiasz się co może Ci dolegać? W pośpiechu sprawdzasz swoje objawy w internecie i dostajesz masę informacji, które wywołują jeszcze większą dezorientację. W takim razie dzwonisz po teleporadę do przychodni. Niestety w dobie COVID-19 bardzo trudno połączyć się ze służbą zdrowia. Zresztą rozmowa z lekarzem przez telefon to też tylko namiastka diagnozy. Wizyta w przychodni albo na nocnym dyżurze pogotowia? Będzie ciężko się tam dostać. Poza tym zawsze istnieje obawa, że trafisz w ognisko koronawirusa. W takim razie co zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań.

Dlaczego warto diagnozować choroby?

Zanim jednak podpowiemy, jak skutecznie zdiagnozować choroby, przypomnimy dlaczego w ogóle warto to robić. Okazuje się, że sporo osób źle się czując, mając wysypki, niestandardowe bóle itd. nic z tym nie robi. Są pewni, że chwilę pocierpią i samo przejdzie, przecież nie ma się co nad sobą użalać. To bardzo błędne podejście, które może być tragiczne w skutkach. Często dotykają nas objawy, które nie wydają się tragiczne – ot „lekkie”, dziwne kłucie w brzuchu, migrena i wiele, wiele innych. Na dyskomfort mogą pomóc zioła i witaminy (doraźnie również, ale najlepiej przyjmować je regularnie) oraz oczywiście sen. Jednak poważniejsze objawy chorób trzeba sprawdzić od razu. Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowie mamy tylko jedno. Jest naszą największą wartością. Dlatego trzeba o nie dbać regularnie i doraźnie.

Teleporada w prywatnej przychodni

Możesz powiedzieć: „Jak to prywatna przychodnia? Przecież opłacam składki zdrowotne od tylu lat. To niesprawiedliwe!”. Niestety, w Twoich słowach jest 100 procent racji, ale system polskiej służby zdrowia od lat wydaje się niewydolny, a teraz, w okresie wzmożonej pandemii, jest jeszcze gorzej. Trudno dodzwonić się do przychodni czy szpitali działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Możesz spróbować i życzymy by się udało i byś połączył się z kompetentnym i otwartym do współpracy lekarzem. Jeżeli nie, to rozwiązaniem jest skorzystanie z teleporady prywatnej placówki medycznej. Na pewno znajdziesz takich sporo w swojej okolicy, a skoro to rozmowa telefoniczna, to możesz spróbować innych miejsc, poza Twoim miejscem zamieszkania. Zapytaj znajomych (np. za pośrednictwem mediów społecznościowych) czy polecają takie placówki i jeśli tak to jakie. Tak będzie szybciej i bez zbędnej frustracji.

Wizyta w prywatnej placówce medycznej

Porada bardzo podobna do tej powyżej. Prywatne placówki medyczne w większości przypadków działają lepiej niż te państwowe, chociaż pewnie nie tak, jak kiedyś, przed pandemią. Mimo to warto wykonać parę telefonów, w tym do znajomych – co i gdzie polecają. Wizyta w takim miejscu może wydawać Ci się ryzykowna – przecież mamy dobę COVID-19 i okres wzmożonych przeziębień. W tego typu miejscach dba się jednak o bezpieczeństwo. Poza tym Ty sam o nim pamiętaj – załóż maseczkę.

Sprawdzona internetowa encyklopedia zdrowia

Bardzo popularne okazuje się sprawdzanie objawów na pewnych stronach www.Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy portal pod szyldem encyklopedii zdrowia zadba o nas. Niektóre z tego typu stron, chociaż opisują objawy chorób i to jak działają zioła, są zbyt powierzchowne, a czasem nawet (!) przekazują błędne informacje. Na pewno wiesz o co chodzi – każdemu zdarzyło się nie raz sprawdzać jakieś objawy, które według Google czy konkretnej strony internetowej sugerowały coś bardzo poważnego (nierzadko od razu nowotwór). Nie ma co popadać w paranoje. Trzeba po prostu wiedzieć z jakiego portalu korzystać. Jednym z nich jest cotozachoroba.pl – bardzo przejrzysta strona internetowa, która pomogła już wielu osobom!

Co to za choroba? Sprawdź na portalu o zdrowiu

Cotozachoroba.pl to nowoczesny portal o zdrowiu, który posiada w stu procentach zweryfikowane informacje. Nie musisz się obawiać, że znajdziesz tu niesprawdzone porady czy opisy chorób. Treści zostały zweryfikowane przez najlepszych specjalistów. Co to za choroba to bardzo przyjaźnie zbudowana strona internetowa, na której znajduje się funkcjonalna wyszukiwarka – wystarczy, że wpiszesz w nią objawy choroby, które obserwujesz u siebie lub bliskiej Ci osoby. Masz możliwość szukania chorób według kategorii oraz według objawów.Bardzo ważne jest to, że na stronie www cotozachoroba.pl najprawdopodobniej dowiesz się nie tylko, jaka choroba Cię dotknęła, ale także, jak sobie z nią poradzić i jakie badania diagnostyczne wykonać, jeśli jest taka potrzeba.

Sprawdzone porady zdrowotne w internecie

Cozachoroba.pl to prawdziwa encyklopedia zdrowia. Portal ma do zaoferowania również sprawdzone i bardzo przystępne w odbiorze poradynp. o tym, jakie zioła czy jakie witaminy przyjmować, by zapobiegać różnego rodzaju chorobom. To Twój wyjątkowy pomocnik w utrzymaniu zdrowia, dlatego koniecznie z niego skorzystaj, by cieszyć się świetnym samopoczuciem. Szczególnie teraz w tak wyjątkowym czasie, jakim jest pandemia COVID-19. Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest dbanie o siebie na co dzień, nie tylko teraz w okresie jesienno-zimowym. Serdecznie polecamy wszystkim zdrową dietę (duże ilości warzyw i owoców, unikanie przetworzonych produktów, cukru, alkoholu), picie dużych ilości wody, unikanie używek (takich jak np. palenie papierosów) czy uprawianie sportów. Niestety znowu zostały zamknięte obiekty sportowe, takie jak siłownie czy baseny. Warto jednak pamiętać, że aktywność fizyczną można uprawiać w domu (np. ćwicząc z YouTube’em) i na zewnątrz (spacery, bieganie, nawet zimną porą). Dbanie o siebie to także dbanie o bliskich! Dlatego warto działać, w tym sprawdzać profesjonalne portale zdrowotne, które nie tylko pomogą zdefiniować objawy chorób, ale też podpowiedzą, jak im przeciwdziałać!

Dużo zdrowia!