in

Czy wiesz, co robić, gdy pies opiekun podejdzie do Ciebie bez swojego właściciela? – To ważne!

Pies opiekun jest niezwykle pomocnym towarzyszem osób niepełnosprawnych. Zależnie od formy niepełnosprawności potrafi otworzyć drzwi, podnieść przedmiot, włączyć światło, a nawet czuwać nad stanem zdrowia swoich właścicieli i wezwać pomoc, gdy okaże się ona potrzebna.

W przypadku, gdy pies opiekun przybędzie do Ciebie bez swojego właściciela, mógłbyś pomyśleć, że po prostu się oddalił, ale powód będzie zupełnie inny.

Nie wiedziałbyś tego, gdyby nie pewna kobieta Melissa Hope. To ona postanowiła rozpowszechnić tę ważną, dla osób wspieranych przez psów opiekunów, wiedzę.

Wiesz dlaczego to ważne?

Ponieważ:

„Jeżeli podejdzie do ciebie psi opiekun bez właściciela, oznacza to, że ta osoba jest w kłopotach i potrzebuje pomocy.”

Autorka tego przekazu sama doświadczyła sytuacji, w której potrzebowała pomocy, a ludzie zignorowali to, ponieważ nie zrozumieli, że pies ich prosi o pomoc.

Na szczęście sytuacja nie była poważna, ale Melissa uznała, że kiedyś może być i postanowiła coś zrobić.
 
„Pewnego dnia przewróciłam się, a mój pies zrobił to do czego został przeszkolony, pobiegł szukać innego człowieka, aby go zaalarmować i sprowadzić na pomoc. Otrzepałam i doszłam do siebie. Znalazłam go jak próbował zwrócić uwagę pewnej kobiety. Była wyraźnie zniesmaczona jego zachowaniem. Starała się go odgonić. Dlatego uznałam, że muszę o tym napisać, aby zwiększyć świadomość innych.”


 
Pamiętajmy, gdy podejdzie do nas pies opiekun to będzie starał się zwrócić naszą uwagę. Nie wolno nam jej zignorować, bo to oznacza, że jego właściciel może być w poważnych tarapatach, a nawet śmiertelnym zagrożeniu.
 
„Nie bójcie się, nie denerwujcie się na niego w takiej sytuacji, po prostu idźcie za psem! To mogła być sytuacja niebezpieczna, mogłam zwymiotować i się dusić, mogłam uderzyć się w głowę, mogło mi się przytrafić wiele rzeczy.”
 
„To ważne”
 

 
W sytuacji, w której znalazła się Melissa wszystko skończyło się dobrze. Ale następnym razem może nie być tak dobrze i jeśli jesteśmy ludźmi powinniśmy starać się zrobić wszystko co w naszej mocy by pomóc.
 
Może się okazać, że w naszych rękach jest czyjeś życie.
 
Koniecznie rozpowszechnij tę informację. To ważne!