in

Zdjęcia tego noworodka obiegły całą sieć. Wszystko przez to, co miał w ręku tuż po narodzinach

Dziecko urodziło się zupełnie zdrowe, ale to, co trzymało w dłoni, poruszyło wszystkich zgromadzonych na sali porodowej. Natychmiast zrobiono zdjęcia, które trafiły później do sieci – każdy musi to zobaczyć!

To zadziwiło nawet lekarzy

Noworodek, który urodził się w jednym z wietnamskich szpitali, stał się prawdziwą sensacją. Wszyscy doznali szoku, gdy zobaczyli, co ściska w swojej malutkiej ręce. Kiedy pierwsze emocje zostały ostudzone, padły stwierdzenia, że dziecko wykazało się ogromną determinacją i najpewniej pragnęło ujrzeć świat.

„Ten maluch jest bardzo odważny! Pokonał antykoncepcję matki, by dołączyć do nas na tym ziemskim padole. Niesamowite!” – czytamy na profilu szpitala w Haiphong.

Przedmiotem, który trzymało dziecko, była spirala domaciczna, będąca jedną ze znanych form antykoncepcji. 34-latka zastosowała ją, jednak i tak zaszła w ciążę. Noworodek będzie jej trzecim dzieckiem.

Zdjęcia, które trafiły do sieci, zrobił położnik. Nie spodziewał się jednak, że bardzo szybko zawładną całym Internetem.

„Uznałem, że to ciekawe, co to dziecko trzymało w rączce. Nie spodziewałem się jednak, że fotografie obiegną cały świat” – mówi lokalnym mediom Tran Viet Phuong.

Najprawdopodobniej spirala domaciczna nie była skuteczna, ponieważ nastąpiło przemieszczenie. Dziecko jest zdrowe i w chwili narodzin ważyło 3,5 kilograma.