fot. freepik.com
in

Farmaceuci ostrzegają. Tego lepiej nie brać podczas przeziębienia!

Okres wzmożonych zachorowań trwa teraz w najlepsze. Ludzie kupują zazwyczaj produkty, które są reklamowane. Od witamin po leki na przeziębienia. Co jednak zadziała najskuteczniej, by ustrzec nas przed chorobami?

Mike Hewitson, brytyjski farmaceuta, przekonuje, że paracetamol jest najskuteczniejszym środkiem łagodzącym objawy przeziębienia lub grypy.

– „Paracetamol może pomóc kontrolować gorączkę, która często towarzyszy grypie. Może też zmniejszyć ból i oczyścić zatoki” – wyjaśnił farmaceuta.

W tym temacie wypowiedział się także Sadik Al-Hassan, farmaceuta z Bath. Przestrzega on przed spożywaniem ziołowych suplementów, zwłaszcza w połączeniu z innymi lekami. Ludzie czasem spożywają je z zamiarem poprawy odporności, co jest według niego błędnym posunięciem.

– „Nie ma dowodów na to, że takie mieszanki ziołowe faktycznie pomagają” – powiedział farmaceuta.

Warto wspomnieć również o aerozolach do nosa. Mogą one przynieść tymczasową ulgę w zatorach związanych z takimi stanami jak przeziębienie lub alergie, ponieważ zmniejszają rozmiar naczyń krwionośnych wewnątrz nosa. Nie zapewniają one jednak trwałego wyleczenia.

Eksperci jednogłośnie informują, że lepiej jest podejmować działania zapobiegawcze niż czekać na konieczność zastosowania środka zaradczego. Istnieje wiele strategii zmniejszania prawdopodobieństwa złapania wirusa. Jedną z najsilniejszych metod jest zaszczepienie się przeciwko grypie lub innym infekcjom, a podczas wizyt w tłocznych i zamkniętych przestrzeniach korzystnie jest zakrywać twarz maską, co może skutecznie uchronić nas przed infekcjami.

Źródło:portal.abczdrowie.pl