fot. screenshot youtube/Ks. Sebastian Picur (Team Totus Tuus)
in

Ksiądz wyjawia, co dzieje się z osobą niewierzącą po śmierci. W sieci aż zawrzało.

Ksiądz z Tik Toka podzielił się swoją opinią na temat tego, co dzieje się z niewierzącą osobą po śmierci, co wywołało wiele kontrowersji wśród internautów. Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z najbardziej popularnych duchownych w internecie, których liczba fanów przekracza 740 tysięcy. Ksiądz jest aktywny na platformie Tik Tok, gdzie odpowiada na pytania wiernych i dzieli się swoją wiedzą na tematy związane z wiarą.

Co dzieje się z niewierzącą osobą po śmierci

Jednym z pytań, na które ksiądz odpowiedział, było to, co dzieje się z niewierzącą osobą po śmierci. Ksiądz stwierdził, że osoba niewierząca po śmierci „przestaje być osobą, która nie wierzy w Pana Boga”, co wywołało falę krytyki wśród internautów.

Film, w którym ksiądz wyjaśnia swoje stanowisko na ten temat, spotkał się z blisko 14 tysiącami polubień i tysiącem komentarzy. Wiele osób uważało, że odpowiedź księdza jest banalna i nie przynosi niczego nowego.

„Czasem lepiej przemilczeć niż odpowiedzieć w ten sposób. Lepiej usunąć ten film”

„No chyba nie takiej odpowiedzi tu oczekiwano”

„Ale odpowiedź…”

Jeszcze inni wskazywali na to, że nikt tak naprawdę nie może wiedzieć, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Wiele osób skrytykowało również samego księdza za to, że nie powinien udzielać jednoznacznych odpowiedzi na tak skomplikowane i trudne pytanie.

“Nic nigdy nie zostało tak naprawdę udowodnione, nikt tego nie wie”

“jak można zadać takie pytanie. Facet wie tyle co my”

“on sam nie wie, to jest wiara a nie wiedza”

Czy ksiądz spodziewał się takiej reakcji ze strony internautów? Trudno powiedzieć, ale jego odpowiedź wywołała burzę w sieci i pokazała, że tematy związane z wiarą i religią wciąż budzą wiele emocji i kontrowersji wśród ludzi.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @__.quadrobist.__ #ksiadz #wiara #ateista #agnostyk #zbawienie #potępienie ♬ Sad Melody – Manuel Boni