fot. tiktok/ks.sebastianpicur
in

Gdzie trafimy po śmierci? Ksiądz konfrontuje się z poważnym pytaniem

Sebastian Picur to bardzo znany duchowny wśród internautów korzystających z TikToka. Ksiądz zdobył ogromną popularność na chińskiej platformie społecznościowej, gdzie pod pseudonimem @ks.sebastianpicur angażuje się w odpowiedzi na różne pytania nurtujące użytkowników. Niedawno zmierzył się z fundamentalnym pytaniem o sens życia i kwestią życia pośmiertnego.

Kim jest ksiądz Sebastian Picur?

Sebastian Picur, młody kapłan z archidiecezji przemyskiej, od lat jest aktywny w sieci. Święcenia przyjął w 2013 roku i równocześnie zaczął misję ewangelizacyjną w internecie. Pierwotnie założył kanał „Ks. Sebastian Picur” na platformie YouTube, jednak wkrótce dostrzegł potencjał TikToka, gdzie obecnie obserwuje go ponad 700 000 osób.

Na swoim koncie w mediach społecznościowych ks. Picur porusza szeroki zakres tematów, nie tylko tych ściśle związanych z religią katolicką. Co istotne, duchowny nie unika żadnych tematów, nawet tych kontrowersyjnych czy potencjalnie niewygodnych.

„Czeka na nas piekło albo niebo”

Ostatnio ksiądz postanowił zmierzyć się z pytaniem o sens życia i koncepcję raju. Jeden z użytkowników zapytał go: „to po co żyć, jak i tak od razu trafimy do raju”,

duchowny odpowiedział:

„Po śmierci idziemy na Sąd Boży. Następnie czeka na nas piekło albo niebo. Jeśli potrzebujemy oczyszczenia, trafimy do czyśćca, i dopiero po czyśćcu od razu do nieba” – wyjaśnił popularny ksiądz.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @fula_banan #ksiadz #wiara #śmierć #niebo#zbawienie #piekło ♬ The Champion – Lux-Inspira

Gorąca dyskusja pod postem

Jak zwykle, pod postem popularnego księdza wywiązała się żywa dyskusja. Internauci komentujący post wskazują, że w Biblii nie ma ani słowa o czyśćcu. Inni posuwają dyskusję dalej, zadając bardziej kompleksowe pytania:

„Po śmierci dusza za grzechy wciela się w jakieś ciało, aby cierpieć dalej na ziemi. Wierząca dusza trafia do raju i spoczywa w spokoju” – pisze jedna z internautek.

„Skoro Bóg jest miłosierny i wszystkim przebacza, czemu duszę idą do piekła?” – zapytał kolejny internauta.

„A moze ziemia jest czyśćcem..?” – dodaje ktoś inny.