in

Morawiecki nie zamierzał dłużej milczeć. Wiadomo już, co czeka Polaków od soboty.

Mateusz Morawiecki nie zamierzał dłużej milczeć. Podczas programu na żywo wyszło na jaw, z czym Polacy będą mierzyć się już od tej soboty. Zmiany będą kolosalne!

Premier w programie „Gość Wydarzeń” przekazał, co rząd planuje zmienić już za kilka dni. Polacy są w szoku.

„Mamy taką liczę „czerwonych” powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną. Już dzisiaj jest to ok. 75-80%, więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier zdradził, że przygotowano cztery linie obrony na kilka scenariuszy, które mogą wystąpić w związku z dalszą walką z COVID-19.

„Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys. Staramy się utrzymać praktyczność naszych zaleceń, a ta praktyczność jest wprost proporcjonalna do jasności, transparentności tego przekazu” – mówi premier.

Co szykuje rząd?

Mateusz Morawiecki podkreśla, że władze zamierzają chronić służbę zdrowia. Latem, kiedy wirus zdawał się być w odwrocie, władzom „udało się załatwić m.in. pełne usprzętowienie, pół miliarda maseczek i rękawiczek”. Według premiera będziemy mieć teraz aż 3 tysiące wolnych respiratorów. Wirus ma być z nami jeszcze długo, dlatego Polacy powinni „nauczyć się żyć normalnie”.

„COVID-19 będzie z nami dłuższy czas. Musimy się uczyć żyć, pracować, kształcić razem z tym COVID-em” – dodaje.

Premier Morawiecki zapowiedział, że zwiększona zostanie liczba łóżek do 30 tys. dla pacjentów z koronawirusem i stworzone zostaną ośrodki rehabilitacji dla tych, którzy ozdrowieli. Przekonywał, że na obecną chwilę liczba respiratorów wystarcza w szpitalach, co jest sprzeczne z tym, co mówią placówki i personel medyczny.

„Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem – z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19”

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polsat News