in

Ojciec 3 dzieci umiera, a jego organy ratują 50 żyć. To, co robi personel szpitala, wyciska łzy!

W życiu wszystko może się zmienić, czasami w jednej chwili. I wszelkie nasze plany nie mają wtedy większego znaczenia. Przychodzi coś, na co nie mamy wpływu. Możemy się z tym jedynie pogodzić.

Wie o tym doskonale pewna rodzina, której 19 czerwca zmarła ukochana osoba – Cletus Schnieders, ojciec trójki dzieci. Mężczyzna jak zawsze jadł kolację. W pewnej chwili zaczął się krztusić. Kiedy żona otworzyła drzwi do pokoju zobaczyła męża leżącego na ziemi. Od razu zadzwoniła po pogotowie i w międzyczasie wykonywała sztuczne oddychanie. Cletusa przewieziono do szpitala, jednak po dwóch dniach od wypadku stwierdzono zgon. Rodzina i znajomi mężczyzny byli zszokowani i zrozpaczeni, co wyznała Carrie dla serwisu ScaryMommy.

Cletus okazał się być dawcą organów. Jego rodzina uznała, że trzeba mieć na względzie jego życzenie. I tak oto 50 osób dostało organy, co stanowiło dla nich największy prezent, jaki kiedykolwiek mogli od kogoś dostać. Pracownicy szpitala Mercy West jednoznacznie uznali, że muszą złożyć mu hołd – nie pamiętali, kiedy coś poruszyło ich aż tak bardzo, jak to.

Łącznie 150 osób ustawiło się na korytarzu szpitala, aby wyrazić szacunek wobec Cletusa. Tamtędy na blok operacyjny lekarze mieli przewieźć ciało mężczyzny, aby pobrać organy.
 

 
Żona mężczyzny nie kryła wzruszenia i jednoczesnego bólu, widząc tak wspaniały gest ze strony jej ukochanego. Wyznała:
 
,,Przejście przez szpitalny korytarz to zdecydowanie najcięższa rzecz, jakiej musiałam w życiu dokonać. Rodzina i znajomi piszą do mnie, zwierzając się z tego, że złożenie hołdu dla Cletusa, który zdecydował się oddać organy, było najbardziej wzruszającą chwilą, jaką przeżyli. I że to dla nich zaszczyt.”
 
Carrie postanowiła zrobić zdjęcie nie mając świadomości, że podbije ono serca ludzi na całym świecie. Po pewnym czasie żona Cletusa miała okazję spotkać się z Johnem Mock’iem, ojcem 4. maluchów, który dzięki mężczyźnie ma teraz wątrobę. Jego wdzięczność nie zna granic. Jednocześnie złożył Carrie wyrazy współczucia z powodu straty tak wspaniałego męża.
 
Rodziny postanowiły, że zostaną w kontakcie. Śmierć Cletusa jest bardzo trudnym przeżyciem dla wszystkich, jednak spotkanie z Johnem pomogło pogodzić się z tym, co zaszło.
 
To wzruszająca historia i niesamowity gest ze strony mężczyzny. Ciężko nie uronić choć jednej łzy!