in

Pij jedną szklankę ciepłej wody na czczo. Nie do wiary, co zdziała to w Twoim organizmie

Oczywistym jest, że dzięki wodzie na Ziemi istnieje życie. Wiele osób jednak w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z tego, jakim jest ważnym składnikiem odżywiania się.

Jej niedostatek może powodować suchość skóry, nieświeży oddech bądź problemy ze skupieniem się. Zobacz poniżej, jak picie wody może wpłynąć na Twoje zdrowie i koniecznie przeczytaj artykuł do końca!

Woda jest źródłem życia

Mitem jest, że codziennie powinno się spożywać około 3 litrów wody dziennie. Zapotrzebowanie trzeba dostosować do swojej masy ciała oraz pragnienia.
Według przyjętej normy, w ciągu doby powinno się wypijać 30-40 ml płynów na jeden kilogram masy ciała.

Przykładowo osoba ważąca 70 kg, powinna spożywać około 2 litrów wody dziennie. Oczywiście jeśli ktoś prowadzi aktywny tryb życia to zapotrzebowanie na wodę jest zdecydowanie większe. Ciekawostką jest, że rano, kiedy jesteśmy na czczo, picie ciepłej wody wspomaga przemianę materii.

Picie wody – Właściwości

Dużo lepsza przemiana materii w godzinach rannych

Dlatego pamiętaj, że jeśli z rana napijesz się ciepłej wody, może być z dodatkiem cytryny – to metabolizm dostanie dużą dawkę energii.

Woda wspomaga trawienie

Co więcej, ciepła woda pomaga w trawieniu tłuszczów, dzięki czemu organizm jest mniej obciążony.

Naturalne oczyszczanie z toksyn

Dzięki pozytywnemu wpływowi wody na temperaturę ciała oraz krążenie, organizm oczyszcza się poprzez wydzielanie potu. W ten sposób naturalnie usuwa toksyny.

Bóle menstruacyjne

Jest to uciążliwy problem wielu kobiet. Jak się okazuje, ciepła woda może zmniejszyć odczuwalne bóle ze względu na zwiększony przepływ krwi, który zapewnia.

Optymistyczny nastrój

Ciepła, przegotowana woda utrudnia bakteriom i zarazkom rozprzestrzenianie się w organizmie oraz zapewnia dobre samopoczucie.

Źródło:heftig.de