in

25-latka urodziła dziewięcioraczki. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia

W ostatnim czasie stało się coś, co bez wątpienia pozostanie w naszej pamięci na długo. Pewna kobieta miała urodzić siedmioraczki według prognoz lekarzy, a ostatecznie na świat przyszło aż dziewięcioro dzieci! To po prostu niewiarygodne.

Z pewnością sporej części osób przychodzi teraz do głowy pytanie: czy maluchy są zdrowe? Czy mamie nic się nie stało? Jak się okazuje, ta historia ma wyjątkowo szczęśliwe zakończenie!

Dziewięcioraczki

Pewna 25-letnia Malijka z Maroko miała urodzić siedmioro dzieci. Tak przynajmniej wynikało z badania USG. Cały świat wstrzymał oddech, gdy okazało się, że dzieci będzie więcej! To naprawdę ogromne zaskoczenie. Coś takiego zdarza się wyjątkowo rzadko.

30 marca lekarze uznali, że Halima Cisse musi mieć zapewnioną specjalistyczną opiekę medyczną. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie 4 maja urodziła aż dziewięcioro dzieci!

“Noworodki, pięć dziewczynek i czterech chłopców, oraz mama czują się dobrze” – przekazała minister zdrowia Mali Fanta Siby, zaznaczając przy tym, że o wszystkim na bieżąco informował ją lekarz prowadzący Cisse. Już za kilka tygodni rodzina będzie mogła wrócić do swojego domu.

Lekarze byli zaniepokojeni. Nie mieli dużej nadziei na to, że matka czy też dzieci przeżyją.

“Tak wieloraka ciąża jest niezwykle rzadka” – poinformowała agencja Reutera. Na szczęście w tym przypadku wszystko przebiegło pomyślnie.

Fanta Siby miała złożyć serdeczne gratulacje “zespołom medycznym z Mali i Maroka, których profesjonalizm jest źródłem szczęśliwego wyniku tej niezwykłej ciąży”.

Podzielcie się tą niesamowitą informacją z innymi!

Źródło: Reuters, Facebook