fot: tiktok/@sheelaawe
in

Jej dziadek choruje na Alzheimera i jej nie poznaje. Wpadła na genialny pomysł i dokonała cudu.

Choroba Alzheimera jest prawdziwym dramatem dla wielu rodzin. Jak wynika z informacji przekazanych przez Fundację Alzheimera tylko w samej Szwecji jest ponad 100 000 osób chorych.

Osoby takie nie poznają swoich bliskich, z którymi mieszkają od lat. Na szczęście istnieją pewne sposoby na to, aby ich stan się poprawił.

Dziadek Sheeli Awe cierpi na tę chorobę. Kobieta każdego dnia po kilka razy mówi mu, kim dla niego jest. Jednak kiedy zaczyna grać na fortepianie, dzieje się prawdziwy cud. Internauci mają łzy w oczach, oglądając to niesamowite nagranie.

Odkryła genialną metodę

Choroba Alzheimera dotyka osób już we wczesnym okresie życia. Pojawia się między 35. a 65. rokiem. Chora osoba przestaje nas poznawać.

Sheela Awes mierzy się z tą tragedią każdego dnia, ale nie zamierza się poddawać. 28-letnia pianistka wykorzystuje swój talent, aby choć na chwilę sprawić radość dziadkowi. Starszy mężczyzna jest wyraźnie zadowolony, słysząc muzykę i podnosi kciuk w górę. Uspokaja się i zasypia.

„Mój dziadek ma 93 lata i ma Alzheimera. Nie pamięta mojego imienia, miejsca zamieszkania, ani tego kim jestem” – przekazuje Sheela na nagraniu.

„Możemy wspólnie przeżywać chwilę szczęścia i pamięć nie ma tu żadnego znaczenia. Życie jest dla każdego za krótkie. Stwórz przestrzeń do miłości i pielęgnuj ją razem z najbliższymi”. – apeluje.

Internauci nie są w stanie powstrzymać łez, oglądając to nagranie.

„To jest niesamowite” – czytamy.

„Łzy płyną z oczu przez Ciebie” – napisał ktoś inny.

„To takie wzruszające i emocjonalne” – dodaje internauta.

Obejrzyj wideo poniżej!

@sheelaawe Family > #fyp #foryou #family #OPPOChallenge ♬ original sound – Sheela Awe