in ,

Na świat przyszedł chłopiec z trzema członkami. Jego historia obiegła już cały świat.

Rok temu na świat przyszedł chłopiec z trzema przyrodzeniami. Aż ciężko w to uwierzyć, ale to prawda! Nowa mutacja jest określana jako trifalia. Co ciekawe, lekarze i bliscy dopiero po trzech miesiącach od narodzin odkryli, że coś jest nie tak. Ta historia obiegła już cały świat. Internauci nie przypuszczali, że coś takiego w ogóle jest możliwe!

Nowa mutacja genetyczna

W kwietniu w „International Journal of Surgery Case Reports” pojawił się artykuł, który przykuł uwagę każdego. Można było się z niego dowiedzieć o narodzinach chłopca chorującego na trifalię. Mutacja ta objawia się tym, że chłopiec ma trzy penisy. To pierwszy taki przypadek na świecie, jak informuje dr Shakir Saleem Jabali.

„Jest to pierwszy zgłoszony przypadek z trzema członkami. Wcześniej taka deformacja była spotykana jedynie u zwierząt. Stan ten wiąże się z innymi nieprawidłowościami, w tym urodzeniem z dwoma mosznami lub odbytami.”

Początkowo ani lekarze, ani rodzice nie dostrzegli niczego niepokojącego. Dopiero po trzech miesiącach od narodzin, kiedy u dziecka pojawił się dziwny obrzęk moszny, specjaliści zaczęli podejrzewać, że noworodek ma dodatkowe dwa penisy, które nie funkcjonują prawidłowo. Były one pozbawione cewki moczowej.

Chłopiec z trzema członkami

Lekarze zadecydowali, że trzeba usunąć zbędne narządy. Ich pozostawienie byłoby pozbawione sensu.

Dr Jabali stwierdził, że był pewien mężczyzna o dwóch przyrodzeniach, z którymi żył normalnie, ale na pewno posiadanie trzech członków nie byłoby ułatwieniem w późniejszym życiu człowieka:

„Istnieją doniesienia o chłopcach, którzy są w stanie oddać mocz i mieć wytrysk z obu członków. Jednak w tym przypadku dodatkowe członki chłopca nie funkcjonowały, więc operacja była najlepszym rozwiązaniem.”

Operacja przebiegła pomyślnie, a dziecko ma się dobrze. Co jakiś czas jeździ na kontrole, aby sprawdzić, czy usunięcie członków na pewno nie wpłynęło na jego zdrowie.

Jak wynika ze statystyk, średnio jeden na sześć milionów chłopców rodzi się z więcej niż jednym członkiem.

Kurd z Duhok według lekarzy jest pierwszym chłopcem z trifalią.

Podziel się tą ciekawą historią z innymi!

Źródła: www.fakt.pl, www.news.com.au, www.ofeminin.pl