fot. freepik.com, facebook/Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic
in

Chłopiec z Chropaczowa podbija sieć. Tak zamierza spełnić swoje marzenie

Na osiedlu Na Wzgórzu w dzielnicy Chropaczów w Świętochłowicach pojawiło się nietypowe ogłoszenie, które natychmiast obiegło media społecznościowe. Autorem anonsu jest mały chłopiec, który postanowił samodzielnie zarobić na upragnionego żółwia. Zamierza zabrać się m.in. za wyrzucanie śmieci, wyprowadzanie psa czy też robienie zakupów za opłatą.

Taka inicjatywa najmłodszych jest godna pochwały i powinna być przykładem dla innych dzieci i młodzieży. Często mówi się, że dzisiejsza młodzież nie szanuje pieniędzy i nie chce pracować, jednak przypadek ze Świętochłowic pokazuje, że są wśród nas mali ludzie, którzy chcą działać i osiągać cele poprzez własną pracę.

Marzenie do spełnienia

Niezależnie od tego, czy to żółw, nowa zabawka czy inny cel, który chcemy zrealizować, ważne jest, aby działać i nie czekać na to, że ktoś inny nam to zapewni. Młody mieszkaniec Chropaczowa udowodnił, że jeśli chcemy coś osiągnąć, to musimy pracować i szukać sposobów na zdobycie potrzebnych nam środków. Jego przykład może być inspiracją dla innych dzieci i młodzieży, aby także zacząć działać i dążyć do swoich marzeń.

„Jak się okazuje, przedsiębiorczość wśród naszych dzieci mocno się rozkręca! Dziś wrzucam kolejne ogłoszenie, jakie pojawiło się w dzielnicy Chropaczów, Osiedle Na Wzgórzu. Chłopiec zbiera na żółwia. Tak po prostu. Pomożecie? Można albo skorzystać z usługi, albo udostępnić post” – napisał prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Internauci są zachwyceni postawą chłopca. Wszystko wskazuje na to, że jego marzenie spełni się w ekspresowym tempie…

„Witam, proszę o informację, czy chłopiec się zgłosił. Nasza firma zapłaci za żółwia i ewentualny osprzęt dla niego typu akwarium itp.” – czytamy w komentarzach.

Źródło: Facebook