in

Rodzice słyszą w nocy głośny trzask i biegną do pokoju dziecka. Zastają tam widok, który zwala ich z nóg.

Pewna para już kładąc się spać, usłyszała głośny trzask, pobiegła do pokoju syna, a tam zastała szokujący widok. Rodzice zdali sobie sprawę, że muszą dać ważną lekcję swojemu dziecku…

Tori i Corey Hamlin kupili synowi, Everett’owi, złotą rybkę.
Chłopiec nazwał ją Nemo i uwielbiał codziennie się w nią wpatrywać. Zawsze upewniał się, że zbiornik jest czysty i rybka ma wszystko, co sprawia, że jest szczęśliwa.

Pewnego dnia, gdy rodzina przygotowywała się do snu, Everett zmęczył się już wpatrywaniem w Nemo, więc podszedł do zbiornika i próbował otworzyć pokrywę. Trudno mu było to zrobić, więc jego rodzice usłyszeli głośny trzask. Kiedy matka zapytała, czy coś się stało, Everett powiedział, że wszystko w porzadku. Bez wiedzy rodziców, Everett wyjął Nemo ze swojego zbiornika i zaniósł ją do łóżka, ponieważ chciał ją pogłaskać. Myślał, że Nemo musiała być samotna w swoim zbiorniku, więc uściskał swojego małego zwierzaka i chciał tak leżeć wtulony do niego przez całą noc.

W drodze do łazienki, zaledwie 10-15 minut później, Tori sprawdziła znów czy u syna wszystko w porządku. Wtedy zauważyła, że rybka zniknęła. Zdezorientowana mama poprosiła męża, aby sprawdził gdzie jest rybka, przecież to niemożliwe, żeby sama wyskoczyła ze zbiornika. Wtedy ojciec zauważył, co jego syn trzyma w ręku – Nemo.

Zszokowana para obudziła syna, żeby mu wytłumaczyć, że Nemo odeszła – ryba musiała zostać w wodzie. Zrozpaczony chłopczyk powiedział, że chciał tylko pogłaskać swoją rybę i nie wiedział, że to może się tak skończyć. Rano rozmawiali dłużej. Everett był spokojniejszy, ale wciąż był bardzo przygnębiony utratą Nemo, którą bardzo kochał i miał od dziecka.
 
Tori i Corey zdali sobie sprawę, jak niewinny był ich mały chłopiec i to był jeden z tych nieuniknionych momentów, kiedy dziecko uczy się, co oznacza dla niego utrata bliskiej mu istoty. Everett dostał kolejną rybę i obiecał, że już jej nie dotknie.