in

Rodzice porzucili dziecko na jezdni. Chwilę później przechodnie domyślili się, dlaczego.

Z pewnością każdemu ciężko jest zrozumieć rodzica, który porzuca swoje dziecko. Wszystkie powody zdają się być niewystarczające, aby podjąć się tego kroku. Niestety, ma to miejsce naprawdę – każdego dnia, na całym świecie.

Co dzieje się z porzuconym dzieckiem? Poniżej przedstawiamy historię jednego z nich.

31 lipiec nie był dniem szczęśliwym dla rocznego chłopca. Został on porzucony
przy ulicy Huiwu w mieście Huixian w prowincji Henan. Leżał na rozłożonej kołderce, a w ręku miał buteleczkę z mlekiem. Mieszkańcy, którzy zobaczyli dziecko, nie pozostali bierni. Szybko zadzwonili po pomoc – widzieli, że chłopiec nie jest zdrowy i każda minuta może być dla niego niezwykle ważna.

Dzięki pomocy mieszkańców chłopiec został przewieziony do Huixian Hospital of Traditional Chinese Medicine. W szpitalu okazało się, że dziecko cierpi na porażenie mózgowe. Lekarze starali się, jak mogli, aby otrzymał on najlepszą opiekę.

Bardzo możliwe, że jego rodzice porzucili go z powodu choroby. Nie mogli sobie z tym poradzić. Dziecko nie miało żadnych obrażeń fizycznych, nikt się nad nim nie znęcał, ale jedno było pewne – chłopiec był nieuleczalnie chory. Nie jest w stanie samodzielnie chodzić, a kontakt z nim jest ograniczony.
 

 
Policja jest w trakcie poszukiwać rodziców dziecka. Dopóki ich nie odszukają, malec będzie przebywał w Huixian Children’s Welfare Institute, gdzie zaopiekują się nim doświadczeni ludzie.
 

 

 
Mamy nadzieję, że rodzice się odnajdą i ostatecznie okażą miłość swojemu choremu dziecku…
 
Źródło: dailymail.co.uk | Fotografie: imgur.com, imgur.com