fot. FACEBOOK / KATIE DANIELLE WHIDDON
in

Chłopiec rodzi się bez rąk i nóg – zobacz wzruszającą chwilę gdy „chodzi” po raz pierwszy.

Katie Whiddon i jej partner płakali ze wzruszenia, gdy zobaczyli jak ich 4-letni synek zaczyna chodzić.

Możesz pomyśleć, że jak na 4-latka to trochę za późno, ale to, co sprawiło, że ten moment był tak emocjonalny i tak wyjątkowy, to fakt, że chłopiec nie ma żadnych rąk ani nóg.

Kate była w 18 tygodniu ciąży, kiedy poszła do lekarza na badanie ultrasonograficzne i otrzymała druzgocącą wiadomość. Ich syn, Camden, rozwijał się bez żadnych kończyn – zdiagnozowano u niego zespół zwany fokomelia.

Kate była pewna, że jej syn będzie miał trudności z wykonywaniem nawet najprostszych zadań.

„Kiedy po raz pierwszy dowiedziałam się, że nie ma rąk ani nóg, myślałam, że będzie tylko warzywem … Nie wiedziałam, czego się spodziewać. Właśnie skończyłam 19 lat i nie byłam pewna czy będę w stanie go wychować.”

Pomimo obaw, Camden miał okazać się niezwykle odważnym, silnym i inspirującym małym chłopcem. Nic nie mogło go powstrzymać przed normalnym doświadczaniem świata.

„Kiedy miał około 2 miesięcy, położyłam go na łóżku… Widziałam kątem oka jak ramieniem popycha zabawkę. Zaczęłam płakać, byłam po prostu szczęśliwa, bo to potwierdzało, że będzie mógł robić różne rzeczy. „
 

Na filmie widzimy Camdena przed ojcem i siostrę zachęcającą go do tego by szedł.
 
„Idę do ciebie!” mówi podekscytowany Camden. „Idę!”
 
Camden trafia do taty, a jego 3-letnia siostra, Ryleigh, podskakuje z ekscytacją. To był taki magiczny moment, który udowodnił wszystkim, że Camden może osiągnąć wszystko, czego pragnie jego małe serce.
 

 
Inspiracją dla rodziny była historia Nicka Vujicica, który urodził się z tą samą wadą. „Chodzi jak Nick” słyszymy radosne zawołania.
 
„Zaczęliśmy płakać, byliśmy bardzo dumni” – powiedziała Kate o tej inspirującej chwili. „Nie wiedziałam, kiedy nadejdzie ten dzień. Nie byłam pewna czy i kiedy będzie na to gotowy. To było bardzo ekscytujące i Ryleigh była taka podekscytowana.”
 

 
Niezwykły wyczyn Camdena został sfilmowany i opublikowany na Facebooku. Od tego czasu był oglądany i udostępniany tysiące razy. Kate jest przekonana, że jej silny i zdeterminowany mały chłopiec zrobi wielkie rzeczy na świecie.
 
„Nazwijcie to matczyną intuicją, ale czuję, że będzie jednym z tych ludzi, którzy motywują innych.”
 
Bez wątpienia Camdenowi pisana jest wielkość.
 
Zobacz video i podziel się z innymi!