in

Urodziła synka z nieprawdopodobnie długimi włosami – Gdy lekarz zdradził jej powód, nie mogła w to uwierzyć.

Chłopiec urodzony w Wielkiej Brytanii wzbudza sensację gdziekolwiek się pojawia.

Powodem są niespotykane długie i bujne włosy. Cox-Noon urodził się 30 lipca br. w szpitalu miejskim w Brighton ważąc 4,5 kg. Mając ledwie 9 tygodni stał się lokalnym celebrytą, ponieważ pisały o nim media i wszyscy się nim interesowali.

„Urodził się z bardzo dużą ilością włosów” – mówi mama chłopca, Chelsea Noon. „Do pierwszej kąpieli nawet ja nie zdawałam sobie sprawy jak dużo”.

„Tuż po urodzeniu włosy były cienkie i wszyscy w koło mówili, że niedługo wypadną. Ale on nie stracił ani jednego. Nie ma ich w łóżeczku, w foteliku, nigdzie. Mało tego, włosy rosną mu cały czas. Co ciekawe nie opadają tylko sterczą do góry” – opowiada Chelsea The Mirror.

32-letnia mama, które oprócz Coxa ma jeszcze 2 dzieci, twierdzi, że od kiedy urodziła najmłodszego, zakupy zajmują jej co najmniej 45 minut dłużej, ponieważ wszyscy napotkani ludzie chcą koniecznie dotknąć włosów jej synka.

„Każdy się zatrzymuje i mówi: ‚o mój boże, zobacz włosy tego chłopca’, a następnie kolejna osoba podchodzi i mówi: ‚ileż on ma włosów!’ i tak w kółko” – wyjaśnia Chelsea.

Mama narzeka, że po kąpieli jest zmuszona suszyć maluchowi włosy suszarką, ponieważ bardzo długo schną. Mimo to nie ma zamiaru na razie ich ścinać.

„Nie zamierzam ścinać mu włosów, w sumie to jestem ciekawa, jak będą wyglądać jeszcze dłuższe. To niewiarygodne, bo nie wiem skąd u niego wzięły się tak mocne włosy” – mówi Chelsea.
 
Żadne z dzieci Chelsea, ani 6-letni Mitchell i ani 4-letni Preston, nie miało takiej czupryny.

Mamę do tego stopnia nurtowało pytanie skąd takie włosy u syna, że zasięgnęła porady lekarza.
 

 
W czasie ciąży, Chelsea cierpiała na silną zgagę.
 
W badaniach przeprowadzonych przez Johns Hopkins University w 2007 roku wykazano, że dzieci matek, które cierpią na zgagę w ciąży, mają znacznie bardziej gęste włosy niż inne. Włosy nie musza być wyjątkowo bujne od razu po urodzeniu. Te pierwsze mogą się całkowicie wytrzeć, ale kolejne już wyrosną wyjątkowo gęste. I ma to wyraźny związek ze zgagą.
 
Przypuszczalnie wiąże się to z dużą ilością estrogenów, które mają wpływ zarówno na porost włosów, jak i wystąpienie zgagi u matek w ciąży.
 

 
Najważniejsze jest jednak to, że syn Chelsea jest silnym i zdrowym maluchem. Dobrze się rozwija, a niezwykłe włosy dodają mu niepowtarzalnego uroku.
 
„Jego bracia są w nim zakochani. Preston zawsze radośnie go wita i powtarza, że lubi dotykać jego słodkich policzków. Nazywamy go ‚małym niedźwiadkiem’ ponieważ wygląda jak mały miś, choć jak się złości, to przypomina już gremlina.”
 
Chelsea nie planuje już mieć więcej dzieci.
 
„Poród Coxa był bardzo ciężki. Straciłam ponad litr krwi. Ważył ponad 4,5 kg i to pewnie dlatego.”
 
Na szczęście dziś może cieszyć się zdrowym chłopcem o wyjątkowych włosach.