in

Chłopczyk rodzi się bez rąk i nóg – obejrzyj wzruszający moment, gdy „chodzi” po raz pierwszy.

Katie Whiddon i jej chłopak zalali się łzami po tym, jak zobaczyli, jak ich 4-letni syn idzie po raz pierwszy.

Można by pomyśleć, że jak na 4-latka to trochę późno by dziecko zaczynało chodzić, ale to, co uczyniło ten moment tak emocjonalnym i wyjątkowym, to to, że mały chłopiec nie ma żadnych rąk ani nóg.

Katie była w 18 tygodniu ciąży, kiedy poszła do lekarza na USG i usłyszała druzgocące wieści. Ich syn, Camden, rozwijał się bez żadnych kończyn – zdiagnozowano u niego stan zwany amelia-fokomelia.

Po diagnozie Katie obawiała się, że jej syn będzie miał trudności z wykonywaniem nawet najprostszych zadań.

„Kiedy dowiedziałam się, że nie będzie miał rąk ani nóg, pomyślałam, że będzie po prostu warzywem… nie wiedziałam, czego się spodziewać” – powiedziała „Dopiero skończyłam 19 lat i nie wiedziałam czy będę dla niego wystarczająco dobrą matką? ”

Pomimo obaw Camden miał okazać się niezwykle odważnym, silnym i inspirującym chłopcem. Nic go nie powstrzymało.

„Kiedy miał około 2 miesięcy, kładłam go na łóżku … Widziałam go kątem oka jak uderzał rękami w zabawki. Zaczęłam płakać, byłam taka szczęśliwa i to potwierdziło, że będzie mógł robić różne rzeczy. ”

Camden stoi przed ojcem, Colem Greenem, który zachęca chłopca, a jego siostra dopinguje go w tle.

„Idę do ciebie!” Mówi Camden podekscytowany. „Idę!”

Po prześlizgnięciu się po podłodze Camden trafia do swojego taty, a jego trzyletnia siostra Ryleigh skacze z podniecenia na sukces swojego starszego brata. To był taki magiczny moment, który udowodnił wszystkim, że Camden będzie w stanie osiągnąć wszystko, czego pragnęło jego małe serce.

Podczas emocjonalnego wideo zarówno tata, jak i Camden są zachwyceni, ponieważ „chodzi jak Nick”, odnosząc się do mówcy motywacyjnego i autora Nicka Vujicica, który urodził się z podobnym zespołem jak Camden.
 
„Zaczęliśmy płakać, byliśmy bardzo dumni” – powiedziała Katie o tej niezwykłej chwili. „Nie wiedziałam kiedy i czy w ogóle nadejdzie ten dzień. Nie sądziłam, że jest na to gotowy i byłam tak zszokowana i szczęśliwa. To było takie ekscytujące, Ryleigh także aż skakała z podekscytowania.”
 
Niesamowity wyczyn Camdena został nakręcony i opublikowany na Facebooku. Od tego czasu był oglądany i udostępniany tysiące razy. Katie jest przekonana, że jej silny i zdeterminowany mały chłopiec będzie robił wspaniałe rzeczy na świecie.
 

 
„Nazwij to intuicją matki, ale czuję, że będzie jednym z tych mówców motywacyjnych, którzy nie tylko osiągną wiele, ale staną się inspiracją dla innych.”
 
Nie ma wątpliwości, że Camden jest przeznaczony do wielkich rzeczy. Zobacz jak stawia swoje pierwsze kroki ku wspaniałej przyszłości:
 

 
Podziel się tym z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i Fotografie: Katie Whiddon via Facebook