fot. freepik
in

Sprawdź jaki masz chiński znak zodiaku i dowiedz się, co mówi o twojej osobowości.

Czego możesz dowiedzieć się o swojej osobowości na podstawie chińskiego zodiaku? Zwierzę, które reprezentuje cię według chińskiego zodiaku, określa się przez rok urodzenia. Chiński horoskop nieco różni się od tego tradycyjnego. Określa się go na podstawie roku i powtarza się co 12 lat. Chiński nowy rok występuje między 21 stycznia a 20 lutego – kto urodził się w tym okresie może mieć większe trudności z określeniem swojego chińskiego znaku zodiaku. Wtedy warto jest sprawdzić, jaka data wypadała w roku ich urodzenia.

Szczur: 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936
Wół: 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937
Tygrys: 2010, 1998, 1986, 1974, 1962, 1950, 1938
Królik: 2011, 1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939
Smok: 2012, 2000, 1988, 1976, 1964, 1952, 1940
Wąż: 2013, 2001, 1989, 1977, 1965, 1953, 1941
Koń: 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942
Owca: 2015, 2003, 1991, 1979, 1967, 1955, 1943
Małpa: 2016, 2004, 1992, 1980, 1968, 1956, 1944
Kogut: 2017, 2005, 1993, 1981, 1969, 1957, 1945
Pies: 2018, 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946
Świnia: 2019, 2007, 1995, 1983, 1971, 1959, 1947

Szczur (Mysz)
to człowiek miły i sympatyczny, obdarzony wdziękiem, ale niestety za bardzo oszczędny. Przyjemność sprawia mu krytykowanie innych. Ludzie urodzeni w roku Szczura są znani z ich uroku i atrakcyjności dla płci przeciwnej. Ciężko pracujący i w konsekwencji są często zamożni finansowo, bywają także są perfekcjonistami. Ludzie spod szczura łatwo się złoszczą, kochają gawędzić, mają wielkie ambicje i zwykle są oni bardzo popularni. Szczur jest bardzo towarzyski i ma wielu przyjaciół, których wspiera w szczodry sposób. Rodzina jest ważna, a szczur jest lojalny wobec swojej rodziny i będzie walczył jeśli będzie w potrzebie. Są oni najbardziej zgodni z ludźmi urodzonymi w latach Smoka, Małpy i Wołu.

Bawół
to prawdziwa oaza spokoju. Cierpliwość to jego drugie imię. Wyróżnia się wstydliwością i nieśmiałością, ale w swym postępowaniu zawsze jest odpowiedzialny. Z tego powodu często odnosi sukcesy. Jest świetnym kandydatem na lojalnego i oddanego przyjaciela, jak i partnera. Ludzie urodzeni w roku Bawołu są cierpliwi, małomówni i wzbudzają zaufanie u innych. Muszą uważać aby nie być zbytnio ekscentrycznymi i bigoteryjnymi, łatwo się gniewają. Mają dziki temperament i chociaż mało rozmawiają, kiedy coś robią są jednakże całkiem rozmowni. Ludzie Bawoły są czujni umysłowo i fizycznie. Ogólnie spokojni, są wybitnie uparci i nienawidzą zawodzić lub też się sprzeciwiać. Są najbardziej zgodni z Wężem, Kogutem i ludźmi spod Szczura.

Tygrys
to człowiek energiczny, który nie stroni od trudnych wyzwań, a czasem ryzykownych zachowań. Nie znosi podporządkowywać się absurdalnym rozkazom i mało inteligentnym szefom. Dlatego jest gotowy do prawdziwe rewolucyjnych działań, szczególnie przeciwko złej władzy. Ze względu na swój skomplikowany charakter, ciężko mu znaleźć osobę bliską, która zaakceptuje jego postępowanie. Ludzie urodzeni w roku Tygrysa są wrażliwi, zdolni do do głębokich przemyśleń, wielkiej sympatii. Mogą być jednak niezmiernie krótko – bardzo zapalczywi. Inni ludzie mają dla nich wielki szacunek, ale czasami ludzie Tygrysy wchodzą w konflikt ze starszymi ludźmi albo tymi z autorytetem władzy. Niekiedy ludzie Tygrysy nie mogą się zdecydować, może się to skończyć kiepską, pospieszną decyzją lub zbyt późną. Są nieufni wobec innych, ale odważni i silni. Tygrysy są najbardziej zgodne z Końmi, Smokami i Psami.

Kot (Królik)
jest domatorem, który najlepiej czuje się w zaciszu własnego domu. To człowiek bardzo lubiany i towarzyski, a także znany ze swojego gadulstwa. Lubi ciągłe zmiany, ponieważ nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Ludzie urodzeni w roku Kota czy Zająca są artykułowani, utalentowani i ambitni. Są cnotliwi, podchodzą z dystansem i mają świetny gust. Ludzie Koty czy Zające są podziwiani, zaufani i często mają powodzenie finansowe. Ludzie Koty-Zające rzadko tracą panowanie nad sobą. Mają zdolności do biznesu, są sumienni, nigdy nie wycofują się z umowy. Byli by dobrymi hazardzistami, ponieważ mają niesamowity talent wybierania właściwej rzeczy. Jednakże, rzadko uprawiają hazard, ponieważ są zwykle konserwatywni i mądrzy. Są najbardziej zgodni z tymi urodzonymi w latach Kozy (Owcy), Świni (Dzika) i Psa.

Smok
charakteryzuje się dużą siłą wewnętrzną, dużą energicznością. Jego cechą charakterystyczną jest upór i odwaga. Nie przestraszy się niczego. Mimo to brakuje mu rozwagi. Źle znosi wszelkie słowa krytyki pod swoim adresem, przez co zdarza mu się stracić kontrolę nad sobą. Ludzie urodzeni w roku Smoka są zdrowi, energiczni, pobudliwi i uparci. Są też uczciwi, wrażliwi, odważni i wzbudzają zaufanie. Ludzie smoka są najbardziej ekscentryczni ze wszystkich wschodnich znaków zodiaku. Nie pożyczają pieniędzy ani ładnie się nie wyrażają, jednak mają skłonności do wrażliwości, która jest czasami innym pomocna. Są zgodni z Szczurami, Wężami, Małpami i Kogutami.

Wąż
to zwykle romantyk, z krwi i kości, ale lubi być zazdrosny i potrafi ukochaną osobę zadręczyć swoją podejrzliwością. Kobiety spod tego znaku są bardzo atrakcyjne i uwodzicielskie, a mężczyźni elokwentni, odznaczający się elegancją. Węże często pragną wszystkich wkoło pilnować i pouczać, nawet swoich nauczycieli, co nie wychodzi im na dobre. Ludzie urodzeni w roku Węża są poważni, często zbyt poważni i ponurzy. Mało mówią, nawet jak posiadają sporą wiedzę. Zwykle nie muszą martwić się o pieniądze i są ustatkowani. Ludzie węże są często całkiem próżni, samolubni i trochę skąpi. Darzą olbrzymią sympatią innych i próbują pomóc tym mniej szczęśliwym. Ludzie węża są skłonni do przesady, mają wątpliwości co do rozsądku innych ludzi i wolą polegać na sobie. Są stanowczy we wszystkim co robią i nienawidzą zawodzić. Pomimo opanowania na powierzchni, wewnątrz są intensywni i porywczy. Ludzie Węże zazwyczaj są przystojni, ale miewają wojenne problemy (kłótnie), ponieważ są zmienni w nastrojach. Są najbardziej zgodni z Bawołem i Kogutem.

Koń
ma ogromne szanse na odniesienie dużego sukcesu na polu zawodowym. Pozazdrościć można im świetnej organizacji własnego czasu. W najbliższym otoczeniu są lubiani. Zawsze i wszędzie wiedzą jak się zachować, ponieważ zasady savoir vivru są im doskonale znane. Ludzie urodzeni w roku Konia są zwykle w środowisku popularni, radośni, umiejętnie obchodzą się z pieniędzmi, percepcyjni, chociaż czasami za dużo mówią. Są zwykle mądrzy, utalentowani, dobrzy z nich pracownicy, miewają czasami nadmierną słabość do płci przeciwnej. Są niecierpliwi i nadpobudliwi – bezlitośni we wszystkim oprócz ich codziennej pracy. Lubią duże imprezy. Są bardzo niezależni i rzadko słuchają porad innych. Są najbardziej zgodni z Tygrysami, Psami i Kozą.

Koza (Owca),
to osoba wrażliwa, delikatna i subtelna, o niezwykle romantycznej duszy. Na pierwszym miejscy stawia rodzinę i miłość, a całą resztę spycha na dalszy plan. Ludzie urodzeni w roku Owcy (Kozy, Kozła, Barana) są eleganccy. Na pierwszy rzut oka wydają się być lepiej sytuowani niż ci urodzeni pod innymi znakami zodiaku. Ale ludzie z roku Kozy są często nieśmiali, pesymistyczni i zastanawiają się na temat życia. Są zazwyczaj bardzo religijni, bojaźliwi z natury. Czasami niezdarni w mowie, są zawsze żarliwi w tym co robią i w co wierzą. Ludzie Kozy (Owce) nigdy nie muszą martwić się o posiadanie czegoś najlepszego w życiu, ponieważ dzięki swoim zdolnościom zwykle wystarczająco dużo zarabiają i są w stanie cieszyć się stworzonymi komfortami które lubią. Ludzie Kozy są mądrzy, delikatni i współczujący. Są zgodni z Zającami, Świniami i Końmi.

Małpa
ma w charakterystyce wysoki iloraz inteligencji. Są oczytane w wielu dziedzinach życia. Ich ciągłym marzeniem jest zdobywanie czegoś nowego. Ludzie urodzeni w roku Małpy są dziwacznymi geniuszami. Zdolni, zręczni i elastyczni, są bardzo pomysłowi i oryginalni, mogą rozwiązywać z łatwością najtrudniejsze problemy. Jest niewiele dziedzin, w których to ludzie Małpy nie byliby dobrzy, ale mają niepokojący zwyczaj poddawania się, zawalania powierzonej im pracy. Chcą zrobić wiele rzeczy w tej chwili i jeśli nie mogą ich zacząć natychmiast, podupadają na duchu i czasami pozostawiają swoje projekty. Chociaż są dobrzy w podejmowaniu decyzji, mają skłonności aby obserwować i podglądać (małpować) innych. Mając zdrowy rozsądek, ludzie Małpy są żądni wiedzy i posiadają dobrą pamięć. Ludzie małpy mają mocny charakter, jednak ich gniew studzi się szybko. Są najbardziej zgodni z Smokiem i Szczurem.

Kogut (Kura)
jest otwarty na nowe znajomości. Jego minusem jest wrodzony egoizm. Często zdarza mu się bujać w obłokach. Ludzie urodzeni w roku Koguta (Kury) są wielkimi myślicielami, zdolnymi i utalentowanymi. Lubią być zajęci, robią rzeczy wykraczające poza ich zdolności i są później bardzo rozczarowani, jeśli coś im nie wychodzi. Ludzie urodzeni w roku Koguta często są trochę ekscentryczni i przeważnie mają problemy z nawiązaniem kontaktu z innymi. Zawsze myślą, że to oni mają rację, a do tego często tak jest. Często są samotnikami, chociaż sprawiają wrażenie śmiałych, tak naprawdę są nieśmiali. Emocje ludzi Koguta tak jak ich losy to jedna wielka huśtawka, od bardzo dobrych po bardzo złe. Mogą być samolubni i zbyt przemądrzali, ale zawsze ciekawi i mogą być nadzwyczaj odważni. Są najbardziej zgodni z Bawołem, Wężem i Smokiem.

Pies (Wilk)
to najwierniejszy przyjaciel i partner. Nie zgadza się z niesprawiedliwością panującą na świecie i zawsze jest gotowy do niesienia pomocy osobom potrzebującym. Ludzie urodzeni w roku Psa (Suki, Wilka) posiadają wiele z najlepszych cechy ludzkiej natury. Mają głębokie poczucie lojalności, są uczciwi i wzbudzają zaufanie u innych ludzi, ponieważ wiedzą jak dotrzymywać tajemnicy. Ale ludzie Psa są nieco egoistyczni, strasznie uparci i ekscentryczni. Mało się troszczą o bogactwo, jednak jakoś zawsze sprawiają wrażenie że mają pieniądze. Mogą być obojętni uczuciowo i czasami sztywni na przyjęciach. Mogą skrytykować wiele rzeczy i są znani z ostrego języka. Są zgodni z urodzonymi w latach Konia, Tygrysa i Zająca.

Dzik (Świnia)
to dobry i oddany przyjaciel, który wolne chwile uwielbia spędzać w kuchni na gotowaniu. Ludzie urodzeni w roku Świni (Dzika) są rycerscy i waleczni. Cokolwiek robią, robią to z całą swą siłą. Dla ludzi z roku Świni, nie ma lewej albo prawej, nie ma żadnego wycofywania się. Posiadają olbrzymi hart ducha i są bardzo uczciwi. Nie mają wielu przyjaciół ale mają ich przez całe życie, ktoś posiadając przyjaciela z roku Świni jest szczęściarzem, ponieważ są niezmiernie lojalni. Nie mówią dużo ale chłoną wiedzę, dużo studiują i są ogólnie dobrze zorientowani. Ludzie Dziki szybko się uspokajają, nienawidzą czegoś dowodzić i się kłócić. Są dobrzy dla swej ukochanej połówki. Nieważne, jak bardzo problemy wydają się być złe, ludzie z roku Świni próbują doprowadzić je do końca, choć czasami zbyt impulsywnie. Są najbardziej zgodni z Zającami i Kozami.

Źródło: himalaya-wiki.org