in

Dostał mandat i chciał przekupić policjanta. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Podczas rutynowej kontroli prędkości, kierowca Toyoty z powiatu sierpeckiego został zatrzymany za przekroczenie prędkości o 21 km/h. Policjant nałożył na niego mandat w wysokości 300 złotych oraz przypisał 5 punktów karnych. Choć kierowca nie zaprzeczył swojemu wykroczeniu, zasugerował policjantowi, żeby nie wystawiał mu mandatu, tylko się z nim jakoś dogadał.

Chciał przekupić policjanta

Kiedy policjant odrzucił propozycję „dogadania się”, kierowca próbował przekupić go, wrzucając do radiowozu banknoty i mówiąc, że „to na pouczenie”. Policjant szybko zareagował i zatrzymał kierowcę za próbę przekupstwa.

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego został oskarżony o udzielenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z jej funkcją. 40-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, a prokurator nałożył na niego dozór policyjny i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności zgodnie z art. 229 par 3 kk.

Pamiętajmy, że korupcja jest poważnym przestępstwem i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Nie warto podejmować ryzyka próby przekupienia funkcjonariuszy publicznych, ponieważ ryzykujemy naprawdę wysoką karą.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl